LSSE: Spotkanie partnerów Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego

Możliwość komentowania LSSE: Spotkanie partnerów Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego została wyłączona Nauka

31 marca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbyło się spotkanie partnerów Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego. Wzięli w nim udział przedstawiciele firm LSSE, samorządów i instytucji okołobiznesowych, a także dyrektorzy i kierownicy szkolenia praktycznego szkół należących do Klastra.

Celem wydarzenia było podsumowanie działań Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego oraz przedstawienie jego planów na najbliższy rok.

Uczestnicy mogli zapoznać się z elementami reformy edukacji oraz zmianami w kształceniu zawodowym. Prezentację na ten temat przygotował Wydział Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Szczególnym zainteresowaniem ze strony przedstawicieli firm cieszyły się tematy związane z narzędziami Powiatowych Urzędów Pracy, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy, a także z refundacją wynagrodzeń pracowników młodocianych.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy wtajemniczyła uczestników w temat koncepcji kształcenia zawodowego wobec wyzwań związanych z rozwojem sztucznej inteligencji. Politechnika Wrocławska przedstawiła natomiast ofertę swoją ofertę edukacyjną.

Podsumowaniem spotkania było wręczenie certyfikatów nowych Partnerów DKE: Zespołowi Szkół w Jaworze, Powiatowemu Urzędowi Pracy w Jaworze oraz firmie Winkelmann Sp. z o. o.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone