NASZ PATRONAT: Wrocławski Festiwal Edukacji 2018 – wiedz jaki masz wybór!

Możliwość komentowania NASZ PATRONAT: Wrocławski Festiwal Edukacji 2018 – wiedz jaki masz wybór! została wyłączona Nauka

Wrocławski Festiwal Edukacji 2018, jako największe wydarzenie edukacyjne w regionie, wkrótce pozwoli młodzieży zadecydować o swojej przyszłości. 25 i 26 marca Stadion Wrocław będzie gościł kilkudziesięciu wystawców i tysiące uczestników.

Wśród Gości Specjalnych pojawią się m.in. twórca kanału Matura to Bzdura.TV – Adam Drzewiecki oraz Radosław Kotarski – popularyzator wiedzy, twórca programów Polimaty na You Tube oraz Podróże z historią w TVP 2, autor i wydawca książki Włam się do mózgu.

Ideą przedsięwzięcia, które będzie miało miejsce w dniach 25-26 marca 2018 roku jest integracja środowisk naukowych oraz biznesowych z najmłodszymi mieszkańcami Dolnego Śląska – którzy wkrótce staną przed wyborem własnej ścieżki kształcenia, a następnie zaczną wchodzić na rynek pracy. Dlatego tak ważne jest, aby już teraz młodzież mogła poznać jego specyfikę i zaplanować swój rozwój, który przełoży się na satysfakcjonującą pracę w przyszłości.

W ramach Wrocławskiego Festiwalu Edukacji 2018 przewidziano liczne warsztaty, szkolenia, konferencje oraz dyskusje – z udziałem znanych przedstawicieli świata nauki i biznesu, którzy opowiedzą m.in. o wymaganiach, jakie współczesny rynek pracy stawia kandydatom na studia. Jednocześnie na Festiwal zapraszamy nauczycieli, dyrektorów oraz rodziców. Eksperci
z sektora edukacji opowiedzą im o wprowadzanych zmianach w egzaminach ośmioklasisty, egzaminach maturalnych, czy na wspomniane studia wyższe, innymi słowy – kompleksowej reformie szkolnictwa.

Wrocławski Festiwal Edukacji 2018 jest powrotem do szczytnej idei targów edukacyjnych, których ostatnia edycja odbyła się przed wielu laty – czyli przed kluczowymi zmianami w systemie edukacji. Udział w Festiwalu pozwoli uczniom nie tylko być na bieżąco z trendami na rynku pracy, lecz przede wszystkim wyposaży ich (jak również rodziców oraz nauczycieli) w niezbędną wiedzę na takie tematy jak: kierunki i możliwości rozwoju, korzyści z inwestowania w siebie, skutki nieprzemyślanych i zbyt pochopnych decyzji oraz wymagania i specyfika rynku pracy – zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Festiwal objęty został licznymi Patronatami Honorowymi: Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Wojewody Dolnośląskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie targów: www.festiwaledukacji.pl

Gospodarzem Festiwalu jest firma EIE Sp. z o.o. specjalizująca się w konsultingu edukacyjnym oraz organizacją obozów letnich i wyjazdów semestralnych do najbardziej prestiżowych szkół świata i Europy (znajdujących się m.in. w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i USA, takich jak Le Rosey, St. Clare’s czy Schule Schloss Salem).

Zapraszamy!

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone