NASZ PATRONAT: Wrocławski Festiwal Edukacji 2018 – wiedz jaki masz wybór!

Komentarzy (0) Nauka

Wrocławski Festiwal Edukacji 2018, jako największe wydarzenie edukacyjne w regionie, wkrótce pozwoli młodzieży zadecydować o swojej przyszłości. 25 i 26 marca Stadion Wrocław będzie gościł kilkudziesięciu wystawców i tysiące uczestników.

Wśród Gości Specjalnych pojawią się m.in. twórca kanału Matura to Bzdura.TV – Adam Drzewiecki oraz Radosław Kotarski – popularyzator wiedzy, twórca programów Polimaty na You Tube oraz Podróże z historią w TVP 2, autor i wydawca książki Włam się do mózgu.

Ideą przedsięwzięcia, które będzie miało miejsce w dniach 25-26 marca 2018 roku jest integracja środowisk naukowych oraz biznesowych z najmłodszymi mieszkańcami Dolnego Śląska – którzy wkrótce staną przed wyborem własnej ścieżki kształcenia, a następnie zaczną wchodzić na rynek pracy. Dlatego tak ważne jest, aby już teraz młodzież mogła poznać jego specyfikę i zaplanować swój rozwój, który przełoży się na satysfakcjonującą pracę w przyszłości.

W ramach Wrocławskiego Festiwalu Edukacji 2018 przewidziano liczne warsztaty, szkolenia, konferencje oraz dyskusje – z udziałem znanych przedstawicieli świata nauki i biznesu, którzy opowiedzą m.in. o wymaganiach, jakie współczesny rynek pracy stawia kandydatom na studia. Jednocześnie na Festiwal zapraszamy nauczycieli, dyrektorów oraz rodziców. Eksperci
z sektora edukacji opowiedzą im o wprowadzanych zmianach w egzaminach ośmioklasisty, egzaminach maturalnych, czy na wspomniane studia wyższe, innymi słowy – kompleksowej reformie szkolnictwa.

Wrocławski Festiwal Edukacji 2018 jest powrotem do szczytnej idei targów edukacyjnych, których ostatnia edycja odbyła się przed wielu laty – czyli przed kluczowymi zmianami w systemie edukacji. Udział w Festiwalu pozwoli uczniom nie tylko być na bieżąco z trendami na rynku pracy, lecz przede wszystkim wyposaży ich (jak również rodziców oraz nauczycieli) w niezbędną wiedzę na takie tematy jak: kierunki i możliwości rozwoju, korzyści z inwestowania w siebie, skutki nieprzemyślanych i zbyt pochopnych decyzji oraz wymagania i specyfika rynku pracy – zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Festiwal objęty został licznymi Patronatami Honorowymi: Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Wojewody Dolnośląskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie targów: www.festiwaledukacji.pl

Gospodarzem Festiwalu jest firma EIE Sp. z o.o. specjalizująca się w konsultingu edukacyjnym oraz organizacją obozów letnich i wyjazdów semestralnych do najbardziej prestiżowych szkół świata i Europy (znajdujących się m.in. w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i USA, takich jak Le Rosey, St. Clare’s czy Schule Schloss Salem).

Zapraszamy!

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *