Rusza VI edycja Polskiej Akademii Dzieci

Możliwość komentowania Rusza VI edycja Polskiej Akademii Dzieci została wyłączona Nauka

W piątek (23.02.) o godzinie 11:00, w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu, w ramach VI edycji Polskiej Akademii Dzieci rozpoczną się zajęcia, których tematem będzie  „Piękno Ziemi i jej tajemnice”. W spotkaniu udział weźmie około 300 dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Polska Akademia Dzieci w DSW – styczen 2017 fot. K. Gorczyca

  

Spotkanie poprowadzą Kasia (11 lat) i jej rówieśniczka Ola, które opowiedzą o najdłuższej rzece świata  i podróży marzeń do Amazonii. Gośćmi jak i zarówno dorosłymi ekspertami będą podróżnicy, którzy odwiedzili kilkadziesiąt krajów na czterech kontynentach świata, przemierzając je pieszo i na motocyklach. Opowiedzą o swoich przygodach, doznaniach, napotkanych ludziach. Jak zwiedzać świat na motocyklu, czy takie podróże są bezpieczne i co spakować na wyjazd opowie Mariola Majchrowska oraz Bartosza Celmera.

Nasze otoczenie jest niezwykle różnorodne i wciąż nie do końca poznane.  Chcemy, aby nasi mali studenci dowiedzieli się w jaki sposób patrzeć na świat, by widzieć jego piękno i niezwykłość, jak wzbudzić w sobie wrażliwość na miejsca, w których żyjemy, ale także w jaki sposób i gdzie poszukiwać odpowiedzi na pojawiające się pytania. – podkreśla psycholog dr Anetta Pereświet-Sołtan, koordynatorka projektu.

Oglądaj transmisję na żywo w internecie!

Wszystkie spotkania Polskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej są transmitowane na żywo w internecie. Wystarczy wejść na stronę www.dsw.edu.pl/polska-akademia-dzieci i bezpłatnie można obserwować zarówno wykład młodego jak i dorosłego eksperta.

*** Polska Akademia Dzieci to pierwszy na skalę międzynarodową uniwersytet prowadzony przez dzieci. Celem edukacyjnego projektu jest rozbudzanie w młodych odbiorcach ciekawości świata, chęci do realizowania własnych pomysłów oraz projektowania eksperymentów. Uczestnikami wydarzenia są dzieci w wieku od 6. do 12. lat oraz ich opiekunowie. Wykłady prowadzone są przez małych ekspertów, którzy przekazują swoim rówieśnikom wiedzę z obszaru swoich zainteresowań. Uzupełnieniem ich wystąpień są prezentacje zaproszonych dorosłych ekspertów. W trakcie zajęć uczestnicy mogą zadawać pytania ekspertom.

Organizatorem Polskiej Akademii Dzieci we Wrocławiu jest Dolnośląska Szkoła Wyższa. Partnerem strategicznym VI edycji projektu jest Miasto Wrocław. Patronat honorowy nad projektem objęli Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk. Partnerem projektu jest Robo Camp.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone