NASZ PATRONAT: Znamy listę nominowanych do nagrody Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza

Możliwość komentowania NASZ PATRONAT: Znamy listę nominowanych do nagrody Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza została wyłączona Biznes

24 firmy i samorządy spośród 160 zgłoszeń znalazło się w finale 14. edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”, organizowanego przez Zachodnią Izbę Gospodarczą – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Związek Pracodawców Polska Miedź, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Pracodawców RP wspólnie z Partnerem Merytorycznym: firmą PwC i Mecenasem Konkursu: mBank SA.

3 października 2017 roku na specjalnej konferencji prasowej w nowej siedzibie mBank SA przy pl. Jana Pawła II 9 we Wrocławiu ogłoszono listę nominowanych firm i samorządów do statuetek „Dolnośląskiego Gryfa” – jednego z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wyróżnień biznesowo-gospodarczych na Dolnym Śląsku.

Uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu, na którym poznamy laureatów 14. edycji, nastąpi podczas Wielkiej Gali Biznesu dnia 23 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu – wydarzenia rokrocznie przyciagającego najważniejsze osobistości Wrocławia oraz Dolnego Śląska.

W konferencji prasowej, poprowadzonej przez Marka Pasztetnika – Prezesa Zarządu Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Konkursu udział wzięli:

Prof. dr hab. Andrzej Kaleta – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Przewodniczący Kapituły Konkursu;
Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Członek Kapituły Konkursu;
Beata Staszków – Prezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź;
Grzegorz Dzik – Przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy;
Mariusz Dziurdzia – Przedstawiciel Partnera Merytorycznego Konkursu – firmy PWC;

Grzegorz DzikPrzewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy:

– Nagroda Dolnośląskie Gryfy uważnie obserwuje i nadąża za trendami życia gospodarczego na terenie Dolnego Śląska. Jej rangę podkreśla skład Kapituły, wśród której znaleźli się doświadczeni przedsiębiorcy, wykładowcy akademiccy, samorządy reprezentowane przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego, oraz organizacje i firmy reprezentowane przez Związek Pracodawców Polska Miedź i PwC – Partnera Merytorycznego Konkursu. To zróżnicowanie Kapituły świadczy natomiast o tym, że jesteśmy w odpowiedni sposób zharmonizowani i potrafimy docenić wartościowe firmy z naprawdę różnych gałęzi gospodarki. 14. edycja Konkursu jest jednocześnie kolejną, w której możemy zaobserwować zmieniającą się sytuację rynkową. Coraz większe znaczenie zyskuje bowiem innowacyjne podejście do biznesu, stając się wartością dodaną oraz przewagą na naszym rodzimym rynku.

Po wystąpieniu Przewodniczącego Rady Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy – Grzegorza Dzika głos zabrał Prof. dr hab. Andrzej Kaleta – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Przewodniczący Kapituły Konkursu, który przedstawił nominowane firmy w następujących kategoriach:

Kategoria: Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw:

– Resibo – Ewelina Kwit-Betlej

– Dash Dot Creations sp. z o.o. Sp. K.

– Browar Stu Mostów sp. z o.o.

Kategoria: Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes / rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw:

– NeuroSYS Sp. z o.o.

– DFME Sp. z o.o.

– Hicron Sp. z o.o.

Kategoria: Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego:

– SENTE Systemy Informatyczne sp. z o.o.

– Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji SA

– NeuroSYS Sp. z o.o.

Następnie Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski ogłosił nominowane firmy i samorządy w kategoriach:

Kategoria: Nagroda w Kategorii Dolnośląski Produkt Roku:

SOLGAZ sp. z o.o.

– KORBANK S.A.

– Zakłady Porcelany Stołowej Karolina Sp. z o.o.

Kategoria: Nagroda dla samorządów w tworzeniu własnej, lokalnej marki:

– Urząd Miasta Legnica

– Gmina Jaworzyna Śląska

– Gmina Polanica Zdrój

Kategoria: Ambasador Dolnego Śląska:

– Zakład Porcelany Stołowej Karolina Sp. z. o.o.

– Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A.

– Uzdrowisko Lądek-Długopole SA

Mariusz DziurdziaPrzedstawiciel Partnera Merytorycznego Konkursu – firmy PWC:

– Jako Partner Merytoryczny mamy zaszczyt wspierać Kapitułę od 3 lat, a 2 lata temu wprowadziliśmy Gryfy w erę cyfrową umożliwiając składanie ankiet w prosty sposób, poprzez platformę webową. Dziękujemy Kapitule za zaufanie i cieszymy się mogąc być częścią tak prestiżowej Nagrody. Jak co roku zespół pod kierownictwem prof. Witolda Orłowskiego przygotował rekomendacje co do nowych kategorii. W tym roku absolutną nowością była kategoria „Sukcesja z sukcesem”. W tej kategorii firmy rodzinne, które przeszły zmianę pokoleniową, mogły pochwalić się swoimi osiągnięciami. Ponieważ sukcesja jest zjawiskiem stosunkowo nowym w Polsce, były obawy, że kategoria ta może nie spotkać się z dużym zainteresowaniem uczestników Konkursu. Ci jednak tradycyjnie zaskoczyli opowiadając w swych zgłoszeniach historie rodzinne, które warto doceniać i promować. W kategorii „Nagroda za społeczną odpowiedzialność firmy” co roku zmieniamy akcent określający obszar CSR, który będzie najbardziej doceniany przez Kapitułę Konkursu. Tym razem szczególną uwagę zwróciliśmy na work-life balance, czyli działania wspierające rodzinę oraz umożliwiające pracownikom zdrową równowagę pomiędzy rozwojem zawodowym a realizowaniem siebie w życiu prywatnym. Istotne były również inne elementy odpowiedzialności społecznej biznesu, takie jak wspieranie społeczności lokalnej, rozwiązania proekologiczne a także otwartość na inicjatywę ze strony pracowników.

Następnie Mariusz Dziurdzia – Przedstawiciel Partnera Merytorycznego Konkursu – firmy PWC przedstawił przedsiębiorstwa, które powalczą o statuetkę Gryfa” w pozostałych kategoriach:

Kategoria: Sukcesja z Sukcesem:

OSADKOWSKI SA

– Pasol-Paco Sp. z o.o.

– Pneumat System Sp. z o.o.

Kategoria: Nagroda za społeczną odpowiedzialność firmy:

– Biuro Handlowe Greno Blatsios Ioanis

– SITECH Sp. z.o.o.

– Pentair Poland Sp. z o.o.

Po przedstawieniu wyróżnionych firm i samorządów głos zabrała tym razem Beata StaszkówPrezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź:

– Uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się 23 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu w ramach Wielkiej Gali Biznesu – corocznego święta integrującego środowisko biznesowe na Dolnym Śląsku. Nasza Gala jest doskonałą okazją do zaprezentowania się nominowanych firm, samorządów oraz Laureatów przed liczną publicznością – przedstawicieli regionalnego biznesu, polityki, nauki i kultury. Często bowiem nie doceniamy tego, co mamy pod ręką. A Konkurs Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza jest właśnie okazją do prezentacji osiągnięć i sukcesów naszego regionu – i docenienia przez jego osobistości tych, których wpływy sięgają daleko poza Dolny Śląsk i często – Polskę. Dlatego w tym roku, na naszej Gali, oprócz 8 statuetek przyznamy dodatkowego Gryfa – w kategorii Osobowość Dolnego Śląska. Oprócz wspaniałego koncertu, Wielka Gala Biznesu oferuje bowiem wszystkim tym, którzy zdecydują się na nią przyjść – spojrzenie na miejsce, w którym żyjemy – z innej, niejednokrotnie – zaskakującej i interesującej perspektywy.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone