Politechnika Wrocławska: Studenckie pomysły z ekologicznych materiałów

Możliwość komentowania Politechnika Wrocławska: Studenckie pomysły z ekologicznych materiałów została wyłączona Aktualności, Nauka

Pawilon modułowy dla Fundacji Green Gaya, recepcja z papieru dla Działu Rekrutacji i kawiarnia na drezynie – to część studenckich projektów, które powstają na Politechnice Wrocławskiej podczas międzynarodowych warsztatów ProtoLAB.

Warsztaty ProtoLAB  fot. PWr

Warsztaty ProtoLAB fot. PWr

Wszystkie konstrukcje będzie można zobaczyć już w niedzielę, 30 lipca, od godz. 12.00 na terenie „Czasoprzestrzeni” (ul. Tramwajowa 1-3). Prezentacja jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

ProtoLAB to interdyscyplinarny projekt prowadzony wspólnie przez naukowców z Wydziału Architektury. Forma zajęć zaczerpnięta została z najlepszych europejskich uczelni takich jak TU Delft czy TU Darmstadt. Daje on młodym ludziom możliwość przejścia całego cyklu tworzenia formy architektonicznej – od wymyślenia idei, przez przygotowanie projektu, aż po jego realizację.

Tegoroczny warsztaty odbywają się pod hasłem „Loading…”, które odnosi się do całego procesu powstawania obiektu architektonicznego od pierwszego szkicu, dyskusji, modelowania, aż po wykonanie.

Warsztaty prowadzone są w „Czasoprzestrzeni” od 22 lipca i uczestniczy w nich blisko 70 osób – studentów i tutorów – z Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Turcji i Hiszpanii.

Wśród powstających projektów są m.in. recepcja dla Działu Rekrutacji PWr, pawilon modułowy dla Fundacji Green Gaya, kawiarnia umiejscowiona na małej drezynie oraz prototyp siedziska społecznego dla Dziennego Domu Pomocy „Na Ciepłej” we Wrocławiu.

źródło informacji: Politechnika Wrocławska
Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone