Zgłoszenia otwarte do Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce

Możliwość komentowania Zgłoszenia otwarte do Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce została wyłączona Aktualności, Sport

Ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do jubileuszowego 10. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce. Rywalizacja w ekonomicznej jeździe samochodem połączona ze zwiedzaniem regionu zaplanowana została na sobotę, 30 września 2023. Już tradycyjnie zawody swoją bazę mają w Świdnicy. Co więcej – paliwo dla startujących załóg będzie gratis!

RajdKropelki2023 grafika FRW

RajdKropelki2023 grafika FRW

Pomysł imprezy i jej konsekwentna realizacja to zasługa Roberta Jagły, działacza motorsportu i Prezesa Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Komandor Rajdu o Kropelce po raz kolejny stawia przed uczestnikami wyzwanie oszczędnej jazdy, wykonywania licznych zadań na trasie oraz rozwiązywania zagadek turystycznych.

W tym roku Dolnośląski Rajd o Kropelce odbędzie się w sobotę, 30 września 2023. Start i metę będzie miał na terenie Zalewu Witoszówka w Świdnicy.

Patronat Honorowy nad ekorywalizacją objęli m.in. Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Wojewoda Dolnośląski, Prezydent Świdnicy, Prezydent Wałbrzycha, Starosta Powiatu Świdnickiego oraz Burmistrz Głuszycy.

Niepowtarzalne emocje

Trasa prowadzi przez miejsca atrakcyjne turystycznie na terenie powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego, jaworskiego i kłodzkiego i liczy około 150 km długości. Jej szczegóły załogi rywalizujące o tytuł Mistrza Ekojazdy poznają dopiero godzinę przed oficjalnym startem w specjalnie przygotowanej przez organizatora aplikacji na urządzenia mobilne. W aplikacji zawodnicy nie tylko będą mogli śledzić trasę, lecz także rozwiązywać zadania, odpowiadać na pytania, wgrywać zdjęcia czy krótkie nagrania wideo z drogi.

Już po raz 10 zapraszamy rodziny, przyjaciół i miłośników motorsportu do wzięcia udziału w Dolnośląskim Rajdzie o Kropelce – jednej z najbardziej ekonomicznych i ekologicznych imprez tego typu w regionie. Jednak to nie wszystko, bo rajd jest także doskonałą okazją do świetnej zabawy, pełnej atrakcji i nagród – oznajmia pełen entuzjazmu pomysłodawca i Komandor 10. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce, Robert Jagła. – W naszej rywalizacji celem jest pokonanie wcześniej przygotowanej trasy z książki drogowej, wykonanie różnorodnych zadań, ale przede wszystkim – zużycie paliwa. Dla wszystkich uczestników tego wyjątkowego wydarzenia przygotowaliśmy także smaczną, jubileuszową niespodziankę! – dodaje.

Rywalizacja jest tym bardziej atrakcyjna ponieważ, organizatorzy tankują na swój koszt wykorzystane na trasie rajdu paliwo.

Zgłoszenia i regulamin dostępne na: https://www.rajdokropelce.hb.pl/

źródło informacji: Fundusz Regionu Wałbrzyskiego    –      https://frw.pl/20012/zgloszenia-otwarte-do-dolnoslaskiego-rajdu-o-kropelce/

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone