Ponad 30 medalistów w drużynie MPK Wrocław

Możliwość komentowania Ponad 30 medalistów w drużynie MPK Wrocław została wyłączona Aktualności

29 złotych medali, trzy srebrne i jeden brązowy – tak MPK Wrocław wypada w kwalifikacji medalowej w bardzo wymagającej dyscyplinie: wzorowo, wyjątkowo sumiennie wykonywanych obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej właśnie odznaczył pracowników miejskiego przewoźnika.

Wręczenie medali za długoletnią służbę,, które wręczała  Małgorzata Hasiewicz, Dyrektor Generalna urzędu fot. MPK Wrocław

Wręczenie medali za długoletnią służbę,, które wręczała Małgorzata Hasiewicz, Dyrektor Generalna urzędu fot. MPK Wrocław

W imieniu Głowy Państwa w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim ceremonii dokonała Małgorzata Hasiewicz, Dyrektor Generalna urzędu.

– Z przykrością i ubolewaniem przyjąłem fakt, że pan wojewoda Jarosław Obremski nie znalazł czasu dla naszych zasłużonych pracowników – podsumowuje uroczystość prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Oni na nią cierpliwie czekali od dawna, aż pan wojewoda zakończy urlop. Dziękuje za to panu wicewojewodzie Bogusławowi Szpytmie za gotowość do spotkania z naszymi pracownikami w przyszłości.

Medal za Długoletnią Służbę ustanowiony został w 1938 roku, a przywrócony w 2007. Złoty można otrzymać za 30 lat pracy, srebrny za 20, a brązowy za dekadę.

W MPK Wrocław nie brakuje osób, które rozpoczynały pracę od szkolnych praktyk zawodowych, po których poświęciły wrocławianom oraz przedsiębiorstwu całą swoja zawodową karierę. Dlatego nawet 40-letni staż pracy nie jest szczególnym wyjątkiem.

Wręczenie medali za długoletnią służbę,, które wręczała  Małgorzata Hasiewicz, Dyrektor Generalna urzędu fot. MPK Wrocław

Wręczenie medali za długoletnią służbę,, które wręczała Małgorzata Hasiewicz, Dyrektor Generalna urzędu fot. MPK Wrocław

Dlaczego praca w MPK to służba? Zatrudnieni tu ludzie zapewniają transport mieszkańcom 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku – w każdej minucie każdej doby czuwa grono zaangażowanych osób. Niektórzy pracują w systemie zmianowym, inni zaczynają o 4 rano, kolejni przychodzą w nocy, aby do rana wozić pasażerów. MPK spaja miasto, łączy jego odległe zakątki zbliżając do siebie ludzi i umożliwiając im aktywność zawodową.

źródło informacji: mat. prasowe MPK Wrocław

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone