PORT LOTNICZY WROCŁAW: Spór zbiorowy ze związkami zawodowymi na wrocławskim lotnisku zakończony. Podwyżka płac 5-10-15

Możliwość komentowania PORT LOTNICZY WROCŁAW: Spór zbiorowy ze związkami zawodowymi na wrocławskim lotnisku zakończony. Podwyżka płac 5-10-15 została wyłączona Aktualności, Praca

Nawet do 15 proc. podwyżki dla pracowników Portu Lotniczego. Na wrocławskim lotnisku zakończono spór zbiorowy ze związkami zawodowymi. 2 czerwca nowy zarząd Portu Lotniczego zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi, które kończy trwający spór zbiorowy.

Port lotniczy Wrocław

Port lotniczy Wrocław mat. prasowe Port Lotniczy Wrocław

– Inwestujemy w naszą kadrę, która codziennie pracuje, by nasze lotnisko spełniało jak najwyższe standardy. Podpisane porozumienie dotyczy podwyżek dla wszystkich pracowników Portu Lotniczego Wrocław zatrudnionych na umowę o pracę i wynosi ono od 5 do 15 proc. w zależności od zajmowanego stanowiska. Chcę podziękować przedstawicielom związków zawodowych za konstruktywne rozmowy i negocjacje, których wynik z pewnością wpłynie pozytywnie na pracę całego zespołu wrocławskiego lotniska – mówi Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Efektem porozumienia są podwyżki wynagrodzenia zasadniczego do 5 proc. dla kadry dyrektorskiej, do 10 proc. dla kierowników i 15 proc. dla wszystkich pozostałych pracowników zatrudnionych na umowę o pracę w Porcie Lotniczym Wrocław.

Porozumienie obowiązuje od 1 maja 2023 roku. Jednocześnie zostało też zawarte porozumienie na przyszły rok gwarantujące takie same warunki od 1 kwietnia 2024 roku.

źródło informacji: Port Lotniczy Wrocław

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone