Wakacyjna praca na Majorce, Wyspach Kanaryjskich….

Możliwość komentowania Wakacyjna praca na Majorce, Wyspach Kanaryjskich…. została wyłączona Praca

Od marca można rozpocząć pracę w charakterze pokojówki, kelnera, kucharza. Poszukiwani są animatorzy czasu wolnego, zajęć artystycznych, sportowych, tańca oraz instruktorów fitness. Można pracować przy uprawie orchidei jak i zbierać szparagi. W ofercie jest ponad 180 propozycji sezonowego zajęcia.

fot. mat. prasowe

Hiszpańska sieć hoteli Iberostar będzie szukać chętnych do pracy w hotelach na Majorce, Wyspach Kanaryjskich, Krecie oraz w Andaluzji. Spotkanie w sprawie naboru do pracy odbędzie się 7 marca, w Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy. Na zgłoszenia od zainteresowanych pracą w hiszpańskiej sieci hoteli doradcy EURES czekają do poniedziałku, 5 marca. Spotkanie z pracodawcą zaplanowano na środę, 7 marca w DWUP we Wrocławiu.

UWAGA: CV w języku angielskim z aktualnym zdjęciem przyjmowane są pod adresem: magdalena.wieczorek@dwup.pl

Dolnoślązacy mogą liczyć na bardzo dobre zarobki od 30 zł do ok. 50 zł za godzinę jak i na bogate zaplecze socjalne.

 

Sezon urlopowy za granicą trwa praktycznie od marca do listopada. Do tego dochodzą święta, ferie i wakacje, w związku z tym zapotrzebowanie na pracowników jest ogromne. Od wielu lat do najbardziej popularnych branż, w których chętnie zatrudnia się sezonowo Polaków należą: rolnictwo, ogrodnictwo, sadownictwo przy zbiorze warzyw, owoców, kwiatów i innych płodów rolnych. Zapotrzebowanie na pracowników sezonowych występuje oczywiście także w hotelarstwie i gastronomii, szczególnie w trakcie sezonu turystycznego. W tym czasie dostępne są również oferty pracy przy organizacji imprez rozrywkowych: objazdowych bądź stacjonarnych np. cyrków, parków rozrywki, czy wesołych miasteczek – wylicza Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Dla wielu młodych osób praca za granicą to szansa na zdobycie doświadczenia i naukę języka. Ale przed skorzystaniem z takiej oferty pracy trzeba się do niej dobrze przygotować. I to przede wszystkim jeszcze w Polsce, przed wyjazdem powinniśmy zadbać i przeanalizować wiele aspektów sezonowego zatrudnienia. Należy pamiętać, że zajęcie sezonowe to w wielu kwestiach taka sama praca jak ta podstawowa i rządzi się takimi samymi prawami. W uniknięciu kłopotów pomagają nasi doradcy EURES. Na bezpłatną pomoc można liczyć we Wrocławiu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy – tam, gdzie działa DWUP. Pomagamy również on-line – dodaje Lilla Jaroń, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Wymagania:

  • bardzo dobra znajomości języka angielskiego
  • znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem
  • doświadczenie w podobnej pracy.
  • Szczegółowe informacje oraz zapisy prowadzone są na stronie www.eures.dwup.pl

 

EURES jest siecią współpracy publicznych służb zatrudnienia i ich partnerów na rynku pracy. Wsparcie jest ogólnodostępne, bezpłatne i skierowane do osób poszukujących pracy, zainteresowanych wyjazdem do innego kraju w celach podjęcia pracy oraz do pracodawców, którzy chcą prowadzić rekrutację pracowników z zagranicy. Doradcy EURES DWUP dostępni są stacjonarnie oraz on-line w siedzibie i filiach DWUP w Wałbrzychu, Wrocławiu, Legnicy i Jeleniej Górze.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone