Scanway Space: Premiera nowej polsko-niemieckiej misji kosmicznej już 10 grudnia! Możesz wziąć w niej udział!

Możliwość komentowania Scanway Space: Premiera nowej polsko-niemieckiej misji kosmicznej już 10 grudnia! Możesz wziąć w niej udział! została wyłączona Aktualności, It

10 grudnia 2021 roku, we Wrocławiu odbędzie się konferencja pt. „Premiera misji kosmicznej + start balonu stratosferycznego | Scanway Space”, w trakcie której przedstawiona zostanie najnowsza, polsko-niemiecka misja kosmiczna, którą będą realizować Scanway Space i German Orbital Systems & Exolaunch! W trakcie wydarzenia odbędzie się również start balonu stratosferycznego, na którego pokładzie przetestowane zostaną kluczowe składniki misji.

Premiera-nowej-polsko-niemieckiej-misji-kosmicznej-już-10-grudnia

Scansat fot. Scanway

Konferencja jest wydarzeniem otwartym, w którym może wziąć udział każdy zainteresowany sektorem kosmicznym

W trakcie naszego wydarzenia przedstawimy nasz nowy projekt, misję kosmiczną, której celem będzie sprawdzenie w warunkach kosmicznych technologii związanych z optyką i autodiagnostyką satelitów. Z udziałem naszych gości, uczestników konferencji, przeprowadzimy też start już trzeciej w tym roku, misji balonowej Scanway – zapowiada Jędrzej Kowalewski, CEO Scanway.

Udział w wydarzeniu będzie nie tylko okazją do poznania szczegółów nowej misji kosmicznej realizowanej z udziałem polskiej firmy, ale też zobaczenia na żywo startu balonu stratosferycznego, dzięki któremu przeprowadzone zostaną eksperymenty w warunkach zbliżonych do tych, które panują w kosmosie. Warto też przypomnieć, że działająca we Wrocławiu firma Scanway Space, ma w duże doświadczenie w projektach związanych z kosmosem. Odpowiada m.in. za przygotowanie teleskopu do satelity EagleEye, który jest największym w pełni zaprojektowany i skonstruowanym w Polsce teleskopem obserwacyjnym oraz teleskopów dla polskiej konstelacji satelitarnej PIAST. Jest też liderem konsorcjum, które dla Polskiej Agencji Kosmicznej przygotuje studium pt. „Opracowanie koncepcji nowatorskiego projektu w obszarze: optyczne obserwacje Ziemi wraz z oceną jej wykonalności”.

Scansat fot. Scanway

Konferencja, która organizowana jest pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Wrocławskiego Parku Technologicznego i WroSpace, odbędzie się we Wrocławiu przy ul. Duńskiej 9 (budynek Delta Wrocławskiego Parku Technologicznego). Rozpoczęcie jest zaplanowane na godzinę 10:00. Udział jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc, wymagana jest rejestracja na stronie internetowej wydarzenia: premieramisjikosmicznej.gr8.com

mat. źródłowe: Scanway Space

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone