Szkoła podstawowa z Wrocławia wyróżniona. Jest przykładem dla placówek z całego regionu

Możliwość komentowania Szkoła podstawowa z Wrocławia wyróżniona. Jest przykładem dla placówek z całego regionu została wyłączona Aktualności, Sport

Polski Związek Piłki Nożnej po raz pierwszy przyznaje nagrody dla szkół z największą liczbą drużyn zgłoszonych do Pucharu Tymbarku. Wyróżnienie otrzymuje najlepsza pod tym względem placówka w każdym województwie. W dolnośląskim rekordzistą zgłoszeń okazała się Szkoła Podstawowa nr 75 we Wrocławiu z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół nr 21 we Wrocławiu. Za koordynację zgłoszeń do Pucharu Tymbarku w szkole odpowiedzialny był Sławomir Partyka.
 W ostatnich rozgrywkach Pucharu Tymbarku zgłosiliśmy drużyny do każdej kategorii wiekowej dziewcząt i chłopców. Dzieci z dużą chęcią brały udział w Turnieju. Emocje i wspomnienia, które im towarzyszyły, zostaną z nimi na długi czas. Na pewno weźmiemy udział w kolejnej edycji i jestem przekonany, że zgłosi się taka sama liczba osób lub większa. Nie nastawiam się jednak, żeby bić kolejny rekord, tak jak teraz moim celem nie była nagroda za frekwencję, a zaproszenie naszych uczniów do udziału w fajnym turnieju  opowiada Partyka.
Polski Związek Piłki Nożnej przyznaje nagrody za największą liczbę zgłoszonych drużyn, żeby zmotywować szkoły do tego, by, tak jak Sławomir Partyka, dawały szansę występu w rozgrywkach jak największej liczbie zainteresowanych. Udział w Pucharze Tymbarku nic nie kosztuje, za to jest dla dzieci świetną przygodą i może być początkiem rozwijania piłkarskiej pasji.
– Chcemy podkreślić, że Puchar Tymbarku to turniej drużyn szkolnych, a nie turniej reprezentacji szkół. Rozgrywki są ogólnodostępne i może wziąć w nich udział każdy, niezależnie od posiadanego, piłkarskiego doświadczenia. Bardzo cieszymy się, że coraz więcej nauczycieli kieruje się takim myśleniem i zgłasza do turnieju więcej niż jedną drużynę w każdej kategorii. Wyróżnione szkoły mogą być przykładem dla wszystkich placówek w kraju. Zapraszamy do udziału w Pucharze Tymbarku każdego zainteresowanego dobrą zabawą i nauką gry w piłkę. Szkoły mogą zgłaszać uczestnictwo dowolnej liczby drużyn, dla nikogo nie zabraknie miejsca na boisku – mówi Adam Kaźmierczak, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. piłkarstwa amatorskiego.
Nagrody dla szkół z największą liczbą zgłoszonych drużyn to kolejne działanie, poprzez które organizatorzy Pucharu Tymbarku chcą realizować główny cel Turnieju – promować i upowszechniać grę w piłkę nożną w Polsce. Ważny krok w tym kierunku postawiono przed rozpoczęciem minionej, XXIII edycji rozgrywek. Zmianie uległ wówczas regulamin – ograniczono uczestnictwo tylko do drużyn szkolnych (wcześniej udział mogły brać także kluby piłkarskie).
– Dla dzieci w tym wieku jest bardzo mało wydarzeń sportowych. Rozgrywki typowo szkolne zaczynają się dopiero od klas czwartych. Puchar Tymbarku to jedyne zawody, w których młodsze dzieci mogą wziąć udział, mimo, że nie posiadają super dużych umiejętności. Dopuszczenie do rozgrywek tylko zespołów szkolnych to dobry pomysł. Kluby maja przecież swoje turnieje, w których grają. Wykluczenie ich z turnieju daje szansę pozostałym, którzy w starciu z nimi mieli bardzo małe szanse – dzieci które startują często pierwszy raz widzą piłkę, pierwszy raz widzą rozgrywki sportowe. – opowiada Sławomir Partyka.

Ruszyły zapisy do XXIV edycji Pucharu Tymbarku

Trwają zapisy do XXIV edycji Pucharu Tymbarku, które zakończą się 31 stycznia 2024 r.. Na stronie www.zpodworkanastadion.pl zgłaszać można zespoły dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12.
Rozgrywki rozpoczną się wiosną przyszłego roku od etapów regionalnych: gminnych i powiatowych, zakończonych finałami wojewódzkimi. Następnie szesnaście najlepszych zespołów (po jednym z każdego województwa) z kategorii U-10 i U-12 chłopców oraz dziewcząt zagra w Warszawie w Finale Ogólnopolskim z Wielkim Finałem na stadionie PGE Narodowym.
Nagrodą Główną w Turnieju jest spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski. Od XXIII edycji turnieju Polski Związek Piłki Nożnej i Tymbark przyznają również nagrody w postaci sprzętu sportowego szesnastu szkołom z największą liczbą zgłoszonych drużyn – po jednej w każdym regionie.

źródło informacji: Polski Związek Piłki Nożnej   –  https://stories.prowly.com/261101-szkola-podstawowa-z-wroclawia-wyrozniona-jest-przykladem-dla-placowek-z-calego-regionu

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone