Piłkarskie talenty w województwie dolnośląskim. Regionalny finał Pucharu Tymbarku od 22 do 24 maja w Świdnicy

Możliwość komentowania Piłkarskie talenty w województwie dolnośląskim. Regionalny finał Pucharu Tymbarku od 22 do 24 maja w Świdnicy została wyłączona Aktualności, Sport

Ruszyły finały regionalne XXIII edycji Pucharu Tymbarku. W województwie dolnośląskim rozgrywki ponownie cieszą się dużą popularnością: 22, 23 i 24 maja na boiska ŚOSiR w Świdnicy wybiegnie aż 136 zespołów, czyli łącznie ponad 1000 młodych piłkarzy i piłkarek. Szykuje się wielkie, piłkarskie święto, które z trybun obejrzy legenda Śląska Wrocław i dwukrotny reprezentant Polski, Mariusz Pawelec.
14.06.2022  WARSZAWA, STADION PGE NARODOWY PILKA NOZNA - DZIECI  GRASSROOTS PILKA DLA WSZYSTKICH FINAL TURNIEJU Z PODWORKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU NZ ILUSTRACJA FOTO LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT

14.06.2022 WARSZAWA, STADION PGE NARODOWY
PILKA NOZNA – DZIECI GRASSROOTS PILKA DLA WSZYSTKICH FINAL TURNIEJU Z PODWORKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU
NZ ILUSTRACJA FOTO LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT

Tegoroczne finały regionalne województwa dolnośląskiego potrwają trzy dni. Jako pierwsi wezmą w nich udział uczestnicy i uczestniczki z kategorii U-12. Następnie przyjdzie czas na rozgrywki w kategorii U-10. Trzeciego dnia na boiska wybiegną ich młodsi koledzy i koleżanki z kategorii U-8. Łącznie w rozgrywkach weźmie udział 136 drużyn. Dla wielu zespołów, ale też uczestników czy trenerów, będzie to już kolejny występ w Pucharze Tymbarku.
 Nasze rozgrywki mogą zaangażować na lata. Jak nikt wie o tym weteran, pan Edward Tasior z Mieszkowic w powiecie kamiennogórskim, w gminie Lubawka. Dzieci do zawodów Pucharu Tymbarku trenuje od samego początku jego istnienia, czyli od 23 edycji. Co więcej, od 2 lat przejął również funkcję koordynatora powiatowego  mówiMaciej Kuziomko, koordynator wojewódzki Pucharu Tymbarku w województwie dolnośląskim.
– Te turnieje wniosły do mojego życia bardzo dużo. Podobnie w przypadku uczestników – dodaje trener Tasior. – Udział w Pucharze Tymbarku znaczy dla nas wiele. To ważne wydarzenie dla całej naszej małej społeczności. Poprzez uczestnictwo chcę pokazywać dzieciom, że mogą osiągać więcej niż inni. Najbardziej pamiętna edycja rozgrywek? Rok 2016 i wyjazd na finał ogólnopolski do Warszawy. Wizyta na Stadionie Narodowym to niezapomniane przeżycie, które moi podopieczni wspominają do tej pory – opowiada doświadczony szkoleniowiec.
W całej Polsce na finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku przyjeżdżają nie tylko dzieci i ich opiekunowie, ale także znani piłkarze, którzy swoją obecnością chcą wesprzeć młode talenty w grze o wyjazd do Warszawy. Zwykle zapraszani są przez organizatorów, ale Mariusza Pawelca, legendarnego obrońcę Śląska Wrocław i dwukrotnego reprezentanta Polski, na finały w Świdnicy sprowadzają… względy rodzinne.
– Syn Mariusza zakwalifikował się do finałów wojewódzkich wraz ze swoją drużyną. Tym razem znany piłkarz na trybunach będzie miał więc swojego faworyta  uśmiecha sięKuziomko.
Puchar Tymbarku to dla dzieci okazja do szlifowania piłkarskich umiejętności, ale w tym wydarzeniu nie tylko sport jest istotny. Równie ważna jest dobra zabawa, dlatego organizatorzy zapewnią uczestnikom szereg atrakcji.
– Tradycyjnie zawodników i zawodniczki wspierać będzie maskotka Kubusia, która poprowadzi rozgrzewkę. Obok boisk ustawiona zostanie także fotobudka. Ponadto dzieci będą mogły wziąć udział w konkursach piłkarskich z nagrodami i skorzystać z punktu malowania twarzy – zapowiada Kuziomko.

Co czwarta szkoła w Polsce gra w Pucharze Tymbarku

W XXIII edycji Pucharu Tymbarku rozgrywki na etapach gminnych i powiatowych odbywają się w 98% powiatów. Młode piłkarki i piłkarze grają na boiskach w całym kraju o wymarzoną nagrodę – spotkanie z reprezentacją Polski. Ostatnim krokiem na ich drodze będą mecze na PGE Narodowym. Wystąpią na nim tego samego dnia, co ich idole z kadry – 16 czerwca przed meczem Polska – Niemcy.
– Puchar Tymbarku to unikatowe wydarzenie, między innymi z uwagi na jego zasięg i otwartość na wszystkich uczniów. Poprzez rozgrywki zachęcamy dzieci z całego kraju do aktywności fizycznej i rozwijania piłkarskiej pasji. Cieszymy się, że tegoroczna zmiana regulaminowa przyniosła oczekiwane rezultaty. Do gry przystąpiła co czwarta szkoła w Polsce, w Pucharze bierze udział o 50% więcej drużyn szkolnych niż w poprzednim roku. Wszystkim uczestnikom życzę jak najwięcej radości z gry w piłkę, ładnych akcji i pięknych bramek w kolejnych etapach rozgrywek – powiedział Adam Kaźmierczak, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. Piłkarstwa Amatorskiego.
We wszystkich województwach zagra 1755 zespołów. Do finałów ogólnopolskich zakwalifikuje się 16 najlepszych drużyn (po jednej z każdego regionu) w kategoriach U-10 i U-12 dziewczynek i chłopców. Rozgrywki U-8 kończą się na etapie regionalnym.

Piłkarskie święto w każdym województwie

Co istotne, Puchar Tymbarku nie jest zarezerwowany tylko dla dużych miast i ośrodków sportowych. Rozgrywki docierają do wielu zakątków Polski. Finały wojewódzkie, w formie dwu- lub trzydniowych mini-turniejów, odbywają się w całym kraju także w mniejszych miejscowościach, np. w Międzyrzecu Podlaskim (lubelskie), Nowinach (świętokrzyskie) czy Starych Oborzyskach (wielkopolskie).
– Nadrzędnym celem Pucharu Tymbarku jest upowszechnianie piłki nożnej. Szczególnie wśród tych dzieci, które nie uprawiają regularnie sportu na zorganizowanym poziomie. Nasze doświadczenia pokazują, że to działa. W minionej, XXII edycji w finałach ogólnopolskich zameldowały się drużyny między innymi z miejscowości takich jak Żórawina, Przechlewo, Idzbark czy Ślesin. Ponadto spośród byłych uczestników Pucharu, którzy grają dziś profesjonalnie w piłkę jest wielu zawodników i zawodniczek z mniejszych ośrodków. Choćby Tomasz Kędziora i Tymoteusz Puchacz, którzy pochodzą z 14-tysięcznego Sulechowa czy Paulina Dudek z niewiele większych Słubic. Dziś grają w zagranicznych klubach i mają na koncie wiele występów w reprezentacji Polski – powiedziała Paulina Kawalec, trenerka reprezentacji Polski kobiet do lat 15.
Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej pasji. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Już od etapu wojewódzkiego w wybranych miastach mecze obserwują skauci PZPN oraz selekcjonerzy młodzieżowych reprezentacji Polski. W rozgrywkach brało udział wiele zawodniczek i zawodników występujących dziś w klubach ekstraklasy, a także reprezentantek i reprezentantów Polski w różnych kategoriach wiekowych. To m.in. Ewa Pajor (VfL Wolfsburg), Paulina Dudek (PSG), Piotr Zieliński (SSC Napoli), Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam), Jakub Kiwior (Arsenal) oraz Arkadiusz Milik (Juventus).


Harmonogram finałów wojewódzkich:

·  22-24 maja – dolnośląskie, mazowieckie
·  22-23 maja – podlaskie
·  25-27 maja – łódzkie
Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie www.zpodworkanastadion.pl.
źródło informacji: https://www.laczynaspilka.pl/PZPN
https://stories.prowly.com/244533-poznajmy-najwieksze-pilkarskie-talenty-w-wojewodztwie-dolnoslaskim-regionalny-final-pucharu-tymbarku-od-22-do-24-maja-w-swidnicy

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone