Szpital im. Gromkowskiego we Wrocławiu otrzymał 7,7 mln zł na wsparcie Pawilonu Zakaźnego!

Możliwość komentowania Szpital im. Gromkowskiego we Wrocławiu otrzymał 7,7 mln zł na wsparcie Pawilonu Zakaźnego! została wyłączona Aktualności, Inwestycje

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło wyniki konkursu na dofinansowanie projektów z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 11.3 REACT EU – Wspieranie naprawy i odporności systemu ochrony zdrowia. Na liście podmiotów, które otrzymają dofinansowanie znalazł się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Szpital im. Gromkowskiego we Wrocławiu otrzymał 7,7 mln zł na wsparcie Pawilonu Zakaźnego

Szpital im. Gromkowskiego we Wrocławiu otrzymał 7,7 mln zł na wsparcie Pawilonu Zakaźnego fot. UMWD

Środki w wysokości 7,7 mln zł zostaną przeznaczone na modernizację Pawilonu Zakaźnego wraz z zakupem sprzętu medycznego i informatycznego.

Pandemia koronawirusa pokazała nam, jak ważna jest odpowiednio przygotowana infrastruktura szpitalna do skutecznej walki z chorobami zakaźnymi. Modernizacja Pawilonu Zakaźnego oraz zakup nowego sprzętu w szpitalu przy ulicy Koszarowej sprawi, że pacjenci będą leczeni w nowocześniejszych warunkach. Podnoszenie standardów leczenia pacjentów przez jednostki ochrony zdrowia jest jednym z naszych priorytetówmówi Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Konkurs dotyczył projektów z zakresu wsparcia oddziałów zakaźnych oraz pracowni diagnostycznych współpracujących z tymi oddziałami. W szczególności robót budowlanych, doposażenia, zakupu środków ochrony indywidualnej oraz środków do dezynfekcji.

Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach konkursu wynosi: 200 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W sumie do dofinansowania zostało wybranych 29 projektów.

Opieka medyczna świadczona przez szpital musi być dostosowana do potrzeb pacjentów. Decyzja o modernizacji budynku wynika przede wszystkim z troski o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Przeprowadzenie tej inwestycji stało się kluczowe biorąc pod uwagę nasze doświadczenia związane z COVID-19 – mówi Dominik Krzyżanowski Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Obecnie na Oddziałach Zakaźnych w Szpitalu im. Gromkowskiego przebywa 59 pacjentów, wśród nich są osoby chore m.in.: na COVID-19, przewlekłe zapalenie wątroby, zapalenie wirusowe mózgu, HIV/AIDS.

źródło informacji: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone