„Twój Vincent” – nominowany do Oscara film ponownie we Wrocławiu

Możliwość komentowania „Twój Vincent” – nominowany do Oscara film ponownie we Wrocławiu została wyłączona Aktualności, Kultura

W dniach 26.02-08.03 w Dolnośląskim Centrum Filmowym będą odbywać się pokazy filmu „Twój Vincent” – nominowanego do Oscara obrazu, w realizację którego zaangażowane było Miasto Wrocław. Seansom będzie towarzyszyć wyjątkowa wystawa 22 kadrów z filmu, z których część nie była wcześniej pokazywana.

„Twój Vincent” jest pierwszą na świecie pełnometrażową animacją malarską. Film złożony jest z około 65 000 obrazów, malowanych farbą olejną na podobraziu. Prace trwały 7 lat, a przeszło 100 malarzy polskich i zagranicznych malowało techniką wiernie naśladującą twórczość van Gogha. Scenariusz został stworzony przez reżyserkę Dorotę Kobielę, we współpracy z poetą i prozaikiem Jackiem Dehnelem. Fabułę stanowi życie i śmierć Vincenta van Gogha. Wyreżyserowali go wspólnie Dorota Kobiela i Hugh Welchman.

Dorota Kobiela jest malarką i reżyserką, a Hugh Welchman – brytyjskim producentem filmowym, którego animowany film „Piotruś i Wilk” zdobył w 2007 roku Oscara za najlepszy krótkometrażowy film animowany.

Malarska animacja „Twój Vincent” w krótkim czasie zdobyła rzesze fanów, przypadła do gustu krytykom i otrzymała szereg nagród i wyróżnień m.in. podczas Annecy Film Festival – Nagrodę Publiczności, podczas Shanghai International Film Festival uznano go za Najlepszy Film Animowany, a na European Film Awards za Najlepszą Europejską Animację. 23 stycznia 2018 roku ogłoszono nominacje do Oscara – „Twój Vincent” został nominowany w kategorii Najlepszy długometrażowy film animowany.

Harmonogram:
wtorek 27 lutego: 10:00, 16:30
środa 28 lutego: 9:45, 16:30
czwartek 1 marca: 9:45, 16:30
piątek 2 marca – czwartek marca:  codziennie o godz. 10:00 i 16:30

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone