Volvo wśród liderów elektromobilności

Możliwość komentowania Volvo wśród liderów elektromobilności została wyłączona Aktualności, Biznes, Inwestycje

Podczas odbywającej się w Katowicach 24. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24), Volvo Polska otrzymało od Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) i PwC wyróżnienie w rankingu „Liderzy Elektromobilności 2018”.

Wyróżnienie dla Volvo Polska wręczyła Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii fot. mat. prasowe

Volvo zostało wyróżnione za wkład w rozwój zero- i niskoemisyjnego transportu zbiorowego, bogatą ofertę produktową, rozwój centrum produkcyjnego w Polsce oraz promocję czystych technologii w miastach. Wyróżnienie wręczyli Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii oraz Krzysztof Tchórzewski, Minister Energii. Volvo to jedyny producent autobusów wyróżniony w tym rankingu.

 

– Bardzo się cieszymy z przyznanego wyróżnienia. Volvo wspiera rozwój elektromobilności już od blisko 10 lat, kiedy to jako jedyny producent autobusów miejskich zrezygnowaliśmy z produkcji pojazdów o napędzie wyłącznie spalinowym, stawiając na autobusy zelektryfikowane: hybrydowe, elektryczno-hybrydowe (plug-in) oraz całkowicie elektryczne. Wszystkie produkowane są w Polsce, w naszej wrocławskiej fabryce, która jest dziś europejskim centrum kompetencyjnym autobusów, zatrudniającym ok. tysiąca inżynierów, którzy projektują pojazdy dostarczane operatorom miejskiego transportu publicznego oraz przewoźnikom międzymiastowym i międzynarodowym na rynkach całej Europy. Coraz więcej pojazdów trafia z Wrocławia do polskich miast, zelektryfikowane autobusy Volvo służą dziś pasażerom w Krakowie, Sosnowcu, Inowrocławiu, Tarnowskich Górach, Jeleniej Górze, Białymstoku, Krośnie i Warszawie, a kolejne miasta czekają na realizację dostaw, powiedział Marek Gawroński, Wiceprezes Volvo Polska ds. Relacji z Sektorem Publicznym, który w imieniu Volvo odebrał wyróżnienie.

Liderzy elektromobilności zostali wyłonieni na podstawie wyników szczegółowej ankiety, zawierającej pytania o użytkowane pojazdy elektryczne, plany rozwojowe związane z ich zakupem, przewidywane nakłady finansowe na infrastrukturę, ofertę produktową, projekty badawcze lub inne doświadczenia w zakresie e-mobility. Wyróżnienia trafiły do firm i instytucji, najbardziej zaangażowanych w rozwój zero- i niskoemisyjnego transportu w Polsce.

Ranking odbywał się pod patronatem Ministerstwa Energii oraz Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) to największa  organizacja branżowa, promująca zero- i niskoemisyjne technologie w transporcie. Więcej nt. „Liderów elektromobilności 2018” >>>TUTAJ.

 

Volvo Polska

Volvo Polska to część Grupy Volvo – jednego z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych oraz systemów napędowych do łodzi motorowych i urządzeń przemysłowych. W Polsce Volvo obecne jest od lat 70-tych. Na początku lat 90-tych Volvo rozpoczęło we Wrocławiu działalność przemysłową. W 1996 roku otwarto fabrykę autobusów, a kolejne lata zaowocowały rozwojem firmy i rozszerzeniem zakresu jej działalności. Obecnie firma Volvo Polska obejmuje: fabrykę autobusów, a także organizacje sprzedaży autobusów, samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych oraz globalne centra dostarczające usługi biznesowe w takich sektorach, jak IT, finansowy i HR.


Polska fabryka Volvo

Wrocławska fabryka jest największą fabryką autobusów Volvo w Europie. Powstają w niej kompletne autobusy miejskie, międzymiastowe i turystyczne, które dostarczane są do operatorów miejskiego transportu publicznego, przewoźników na trasach międzymiastowych i międzynarodowych oraz firm turystycznych na rynkach całej Europy.

W 2010 roku w polskiej fabryce rozpoczęła się seryjna produkcja autobusu hybrydowego. Obecnie Volvo oferuje pełną flotę zelektryfikowanych autobusów. Gama obejmuje hybrydę Volvo 7900 Hybrid (dostępną również w wersji przegubowej), elektryczną hybrydę Volvo 7900 Electric Hybrid oraz najnowszy model – w pełni elektryczny autobus Volvo 7900 Electric. W Europie zelektryfikowane autobusy Volvo stanowią część transportu zbiorowego w wielu miastach, między innymi w Szwecji, Danii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech, w Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii, Luksemburgu, Austrii, Holandii i innych. Do tej pory Volvo na całym świecie dostarczyło operatorom transportu publicznego ponad 4 tys. zelektryfikowanych autobusów.

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie  internetowej: http://www.volvobuses.com oraz na www.volvobuses.pl

 

Materiały: Volvo Polska

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone