We Wrocławiu powstanie triQube – inkubator przedsiębiorczości

Możliwość komentowania We Wrocławiu powstanie triQube – inkubator przedsiębiorczości została wyłączona Aktualności

W stolicy Dolnego Śląska powstanie nowoczesny inkubator przedsiębiorczości, czyli miejsce oferujące przestrzeń i specjalistyczny sprzęt dla firm działających w branżach energetycznej, informatycznej i elektronicznej. Wartość inwestycji to ponad 53 miliony złotych, a ponad 40 milionów pochodzi z unijnego dofinansowania. Inwestycja będzie gotowa za rok.

we Wrocławiu powstanie nowoczesny inkubator przedsiębiorczości fot. biuro prasowe UMWD

we Wrocławiu powstanie nowoczesny inkubator przedsiębiorczości fot. biuro prasowe UMWD

 

– Dolny Śląsk to region nowoczesny i innowacyjny, dlatego zależy nam aby wspierać najprężniej rozwijające się branże, które będą stanowić o sile naszej gospodarki w nadchodzących latach. Branże energetyczna, informatyczna i elektroniczna, do których kierujemy tą inwestycję, to jednocześnie dolnośląskie inteligentne specjalizacje – czyli obszary, na których chcemy oprzeć nasz rozwój – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski.

 Główną myślą towarzyszącą budowie inkubatora było stworzenie przestrzeni przyjaznej, stymulującej do powstawania innowacji, a zarazem pobudzającej kreatywność. W budynku, poza wielofunkcyjną przestrzenią, znajdą się laboratoria robotyki i automatyki, technologii druku 3D i fotogrametrii oraz technologii ICT. Budynek będzie także atrakcyjnie zlokalizowany przy Al. Kasztanowej we Wrocławiu.

triQube fot. biuro prasowe UMWD

Wszyscy przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty inkubatora zyskają na preferencyjnych warunkach dostęp do niezbędnej infrastruktury biznesowej, przestrzeni coworkingowej czy sal konferencyjnych, w tym dużego pomieszczenia o pojemności do 200 osób. Ciekawym rozwiązaniem będą z pewnością specjalne telepokoje oraz kameralne business roomy przystosowane do prowadzenia rozmów w formacie b2b.

– Wśród przedsiębiorców, z myślą o których powstaje Inkubator triQube znajdują się firmy sektora MMŚP działające w branżach energetycznej, informatycznej oraz elektronicznej. W grupie odbiorców wsparcia są również studenci i absolwenci wrocławskich szkół wyższych, którzy będą rozpoczynać swoją działalność gospodarczą w inkubatorze – mówi Michał Rado Prezes Zarządu Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej.

Projekt budynku powstał w Q2Studio Sp. z o. o. Sp. K., a wykonawcą robót budowlanych jest konsorcjum firm Mosty Łódź S.A. i Magnitudo Sp. z o.o. Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

triQube fot. biuro prasowe UMWD

triQube fot. biuro prasowe UMWD

źródło informacji: Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

https://umwd.dolnyslask.pl/aktualnosc/single-view/artykul/triqube-nowy-inkubator-przedsiebiorczosci-powstanie-we-wroclawiu-1/

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone