Wrocławski startup – SpaceRebels pomoże przedsiębiorcom lepiej wykorzystywać przestrzeń

Możliwość komentowania Wrocławski startup – SpaceRebels pomoże przedsiębiorcom lepiej wykorzystywać przestrzeń została wyłączona Aktualności, It

Wrocławski startup – SpaceRebels, wprowadza na rynek rewolucyjne rozwiązanie: prywatną przestrzeń wynajmowaną na godziny, do pracy, spotkań czy odpoczynku. Może stanąć w dowolnym miejscu: galerii handlowej, na dworcu czy w biurowcu. Wszędzie tam, gdzie użytkownicy budynku potrzebują chwili dla siebie, odpowiednich warunków do skupienia się. Dziś marka debiutuje we Wrocławiu, jednak w jej planach jest ekspansja na całą Polskę, a docelowo na cały świat.

SpaceRebels z zewntąrz Galeria

SpaceRebels z zewnątrz Galeria fot. SR

Modułowe przestrzenie, które zamontujesz w kilka godzin

Innowacyjne przestrzenie od SpaceRebels dostępne są w różnych konfiguracjach i mogą być dostosowywane do konkretnych wymagań najemcy. Każdy obiekt wyposażony jest w specjalnie zaprojektowane meble, regulowany system oświetlenia i wysokiej jakości system wentylacyjny.

To jedyne w pełni autonomiczne, elastyczne, modułowe rozwiązanie typu plug-and-play, którego montaż zajmuje zaledwie kilka godzin. Nie ingeruje w konstrukcję budynku, dlatego sprawdzi się w tych miejscach, w których właściciel chce relatywnie szybko stworzyć odosobnioną przestrzeń, a tym samym efektywniej korzystać z nieużywanej dotychczas powierzchni lub stworzyć zupełnie nową funkcję dla pracowników czy klientów.

Inwestycja bez kosztów

Jeśli w budynku brakuje przestrzeni, która zapewnia optymalne warunki do skupienia i pracy w pełnej koncentracji, wystarczy skontaktować się ze SpaceRebels. Nie trzeba zmieniać biura czy inwestować w kosztowne remonty, aby zapewnić swoim pracownikom wydajniejszą, bardziej wartościową przestrzeń.

– To doskonałe rozwiązanie dla obiektów typu open space. Oferowane przez nas Cube, odcięte od bodźców zewnętrznych, pozwalają skupić się na wykonywanym zadaniu, dzięki czemu jesteśmy bardziej efektywni, a co za tym idzie lepiej realizujemy powierzone nam zadania – tłumaczy Kamila Bawolska, Chief Relations Officer w SpaceRebels.

– Przestrzeń może być wykorzystywana do różnych celów – pracy, ale i odpoczynku. Dzięki chwili dla siebie, mamy możliwość wzięcia głębokiego oddechu, złapania dystansu do spraw, z którymi mierzymy się każdego dnia. W ten sposób troszczymy się o to co ważne – nasz umysł, nasz wellbeing – kontynuuje.

SpaceRebels pomaga skonfigurować poszczególne składowe oferowanej przestrzeni (meble, oświetlenie czy kolorystykę) tak, aby stworzyć spersonalizowany produkt. Montaż i obsługa jest po stronie startupu. Co istotne, dla właściciela budynku jest to zupełnie bezkosztowe – jego wkładem jest powierzchnia, którą udostępnia. Zyskuje na tym w zamian większy ruch – np. w postaci nowych odwiedzających budynek – i zaspokaja potrzeby użytkowników obiektu. Co warto podkreślić, przestrzenie od SpaceRebels są ozonowane, dzięki czemu spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa związane z pandemią COVID 19.

Jak to działa?

Z przestrzeni może skorzystać każdy, kto aktualnie potrzebuje spokoju – dlatego sprawdzi się ona zarówno w biurach, jak i miejscach publicznych. Do rezerwacji i opłacenia usługi posłuży autorska aplikacja o tej samej nazwie – SpaceRebels (dostępna na Google Play Store i App Store). Na bieżąco pokazuje ona, czy dana przestrzeń jest dostępna, czy też zajęta. Skorzystanie z rozwiązania jest tak proste, jak zamówienie taksówki czy wypożyczenie hulajnogi. Pierwszy pop up store marki został uruchomiony 21 października we Wrocławiu, w Galerii Dominikańskiej – na pierwszym piętrze, obok sklepu Media Markt.

SpaceRebels w miejscu Galeria Dominikańska

SpaceRebels Galeria Dominikańska fot. SR

Nowe podejście do przestrzeni

Skąd wziął się pomysł? Jak tłumaczą pomysłodawcy, wynika z nowego podejścia do przestrzeni, które sami nazywają „spaceonomy”.

– Dziś możemy łatwo i za relatywnie niskie pieniądze wynająć hulajnogę, rower czy samochód – w dowolnym miejscu i czasie, realizując swoje potrzeby praktycznie 24 godziny na dobę. Jedynym obszarem, który jak dotąd pozostawał poza naszym zasięgiem, była przestrzeń. Chaotyczna, zaśmiecona, niewłaściwie wykorzystana. Zmieniamy to, oddając ją w ręce ludzi, aby mogli z niej korzystać jak tylko chcą: pracować, spotykać się, tworzyć, odpoczywać lub po prostu żyć chwilą. Tu i teraz, bez względu na czas i miejsce. Nasze podejście do przestrzeni to więcej niż model biznesowy. Nazywamy to spaceonomy – tłumaczy Raphael Marcinów, CEO SpaceRebels, założyciel i współwłaściciel artgeist – polskiej firmy o globalnym zasięgu, powstałej w 2004 roku z pasji do dekoracji wnętrz. Jak dodaje:

– Tworzymy w pełni prywatne, dostosowane do naszych potrzeb obiekty, zlokalizowane w galeriach handlowych, halach dworcowych, przemysłowych czy biurowcach. Wszystko po to, aby móc się na chwilę oderwać od tego, co nas rozprasza i skupić na tym, co ważne – po to, by sprawniej, efektywniej i lepiej realizować swoje cele i potrzeby. Co ważne, ulepszamy istniejące obiekty, nie ingerując w ich zabudowę – upcyclingujemy przestrzeń. Zastane powierzchnie zyskują dzięki nam większą wartość użytkową.

Rozwiązanie od wrocławskiego startupu sprawi, że właściciele różnorodnych obiektów będą mogli nadać im dodatkową, zupełnie nową funkcję. W świecie zanieczyszczonym hałasem i męczącym światłem, możliwość tymczasowego odcięcia się od bodźców sprzyja efektywnej pracy i prawdziwemu odpoczynkowi. To właśnie dlatego pomysłodawcy SpaceRebels podkreślają, że ich produkt pozwala upgrade’ować przestrzeń zastaną. Demokratyzują przestrzeń, dając wszystkim rozwiązania wcześniej dostępne tylko dla nielicznych.

materiały prasowe: SpaceRebels

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone