Żywioły/Woda – Wystawa fotografii

Możliwość komentowania Żywioły/Woda – Wystawa fotografii została wyłączona Aktualności, Kultura

11.06.2019 r. po raz pierwszy w Wałbrzychu zostanie zaprezentowana wystawa zbiorowa fotografów National Geographic Polska! Marek Arcimowicz, Paweł Młodkowski, Mikołaj Nowacki, Marcin Zaborowski – fotografowie, którzy są stałymi współpracownikami National Geographic Polska.

Żywioły/woda fot. mat. prasowe Centrum Nauki i Sztuki Wałbrzych

„Żywioły/woda” to pierwsza wystawa zbiorowa Kolektywu fotografów National Geographic Polska.
Czterech autorów, których łączy charakter pracy – są fotoreporterami. Cztery zupełnie inne miejsca, opowieści, spojrzenia. Historie bliskie i dalekie, w Polsce lub na przysłowiowym końcu świata. Czasem skupione na bohaterach (zbiorowych): plemię Badjao czy Rohingjowie, gdzie żywioł jest jedynie pretekstem do zatrzymania się nad historią. Czasem to sama woda jest bohaterką główną – jej formy i tętniące nad nią życie. Każdy z autorów zupełnie inaczej opowiada swoją historię, wyjaśnia i dopowiada słowami.

Wernisaż wystawy o godzinie 18.00, wstęp wolny.
Wystawa jest częścią wyjątkowego projektu czyli festiwalu fotografii Fotocamp, którego pomysłodawcą i organizatorem jest wałbrzyszanin Marek Arcimowicz. Fenomenem tego wydarzenia jest jego otwarta formuła, która sprawia, że to jedyny taki festiwal na mapie Polski. Podczas prelekcji, dyskusji, warsztatów, przeglądów portfolio każdy uczestnik może porozmawiać ze swoim ulubionym fotografem, nierzadko mistrzem znanym z najlepszych galerii i topowych tytułów prasowych. Każdy może pokazać zdjęcia czy przedyskutować temat, nad którym pracuje. Tutaj często zaciera się granica mistrz – uczeń, obie strony otwierają się na siebie. Szczegóły znajdują się na stronie https://fotocamp.pl/

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone