Bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców

Możliwość komentowania Bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców została wyłączona Aktualności

16 maja 2018 r., w godzinach od 9.00  do 15.30 odbędzie się bezpłatne szkolenie pt: „Zmiany podatkowe i gospodarcze w trakcie 2018 roku”. Miejscem spotkania będzie sala konferencyjna Dolnośląskiej Izby Gospodarczej.  Organizatorami szkolenia jest Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz Dolnośląska Izba Gospodarcza.

 

Szereg zmian podatkowych i gospodarczych, które wprowadzono w życie od dnia 1 stycznia 2018 ale także tych, które będą wprowadzane w trakcie roku mają na celu  uszczelnienie systemu podatkowego w Polsce, odbiurokratyzowanie prowadzenia działalności, usprawnienie procesu inwestycyjnego i przede wszystkim cyfryzacja w kontaktach z administracją.

Do tych zmian należy zaliczyć zmiany podatkowe, zarówno w podatkach dochodowych, jak i w podatku vat, kasach fiskalnych, ordynacji podatkowej, wprowadzenie opłaty recyklingowej, nowych sposobów komunikacji z urzędami, nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych tzw. RODO, opłacanie składek na ubezpieczenia do ZUS, oraz Konstytucję Biznesu. Zmiany te, wymuszają na przedsiębiorcach wprowadzenie wielu zmian organizacyjnych w firmach. Czy te zmiany ułatwią prowadzenie działalności, czy wprost przeciwnie, zniechęcą przedsiębiorców i utrudnią prowadzenie i tak już nieprostej działalności gospodarczej? Jak sobie poradzić z natłokiem zmian
i cyfryzacją w firmie? W trakcie szkolenia zostaną przedstawione zmiany wchodzące w życie w trakcie 2018 roku, które należy obowiązkowo zastosować w prowadzonych firmach.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników ze zmianami w prawie gospodarczym i zmianami podatkowymi wchodzącymi w życie w 2018 roku, mającymi ogromny wpływ na prowadzenie działalności gospodarczej.

Szkolenie kierowane jest do przedsiębiorców, księgowych oraz wszystkich, których interesują zagadnienia związane ze zmianą przepisów dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej.

Szkolenie dotyczy zmian w:

Ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych
Ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych
Ustawie o podatku VAT (podzielona płatność)
Systemie ubezpieczeń społecznych
Ordynacji podatkowej
Krajowym Rejestrze Sądowym
Poznają nowe przepisy w zakresie:
Rozporządzenia o warunkach technicznych jakie mają spełniać nowe kasy fiskalne
Konstytucji Biznesu

Szkolenie poprowadzi pani Justyna Maćkowiak – doradca gospodarczy, wieloletni praktyk w dziedzinie prawa podatkowego, dyrektor Centrum Biznesu, trener współpracujący z PFP.

UWAGA: rejestracja uczestników wyłącznie poprzez link:
https://dig-zmianypodatkowe2018.evenea.pl

Na stronie wydarzenia znajduje się również program szkolenia.

Zapraszamy przedsiębiorców mających uregulowane na bieżąco składki z tytułu członkostwa w DIG.

Miejsce szkolenia: Wrocław, Dolnośląska Izba Gospodarcza ( I piętro) przy ul. Świdnickiej 39.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone