Boney M gwiazdą Dożynek Gminy Długołęka

Komentarzy (0) Kultura

27 sierpnia w Łozinie odbędzie się tradycyjne święto plonów, czyli Dożynki Gminy Długołęka. Impreza kultywuje wiejskie zwyczaje, promuje pracę rolników, a jednocześnie zapewnia zabawę przy muzyce, animacjach i konkursach wszystkim mieszkańcom gminy. Główną gwiazdą Dożynek będzie legendarny, niemiecki zespół Boney M.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:45 korowodem wieńców dożynkowych, przygotowanych przez reprezentacje wsi. Ich wysiłek i talent są zawsze nagradzane – w tym roku komisja również wybierze najpiękniejsze dzieła. O godz. 13 wikariusz generalny ks. Adam Łuźniak odprawi mszę świętą.

Atrakcji bez liku

Na terenie boiska w Łozinie staną stoiska wsi i Kół Gospodyń Wiejskich, gdzie będzie można podziwiać ich wystrój – najciekawsze aranżacje również zostaną docenione – oraz skosztować domowych przysmaków. Nie zabraknie typowo handlowych stoisk, gdzie będzie można kupić miód, rękodzieło, zabawki, kosmetyki, biżuterię i inne atrakcyjne produkty.

Na specjalnie wydzielonym terenie odbędzie się turniej wsi, w którym wezmą udział kilkuosobowe reprezentacje.

– To z pewnością będzie atrakcja zarówno dla samych zawodników, jak i dla kibiców, gdyż konkurencje, które przygotowaliśmy, są bardzo zabawne – zapowiada Anna Chomicka, kierownik wydziału promocji gminy i współpracy z zagranicą.

Dzieci będą mogły pobawić się na dmuchanym placu zabaw, na którym wyszaleją się do woli. Nie lada gratką będzie przejażdżka darmową kolejką, która będzie kursować non stop, dowożąc kolejnych mieszkańców gminy i okolic na miejsce wydarzenia (rozkład jazdy znajduje się na facebook.com/wdlugolece).

Muzyka, taniec i śpiew

Po nabożeństwie na scenie wystąpią: Zespół Tańca Ludowego Długołęka, Zespół Ludowy „Lejwoda” oraz gościnnie Zespół Ludowy „Ale Babki” z Czeszowa. O godz. 16.30 na scenie pojawi się zespół disco polo Voyage, znany z przeboju „Polskie dziewczyny”.

Jako ostatnia na scenie zaprezentuje się legendarna, zachodnioniemiecka grupa grająca disco, euro i dance, czyli Boney M z Sheylą Bonnick na czele. Niemcy rozpoczną swój koncert o godzinie 18:00.

Dwie godziny później rozpocznie się natomiast zabawa taneczna, która potrwa do północy. W międzyczasie, o godz. 22, odbędzie się pokaz fajerwerków.

– Pracujemy w pocie czoła, by sprostać waszym oczekiwaniom, a przede wszystkim, by poczuli państwo tę wyjątkowo sielską atmosferę, wrócili do wspomnień i kultywowali tradycje dożynkowe – mówi wójt Iwona Agnieszka Łebek. – Zapraszam wszystkich mieszkańców naszej gminy oraz całego regionu wrocławskiego. Dożynki gminne są raz w roku, dlatego warto tu być.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *