Festiwal Filmów Optymistycznych znowu we Wrocławiu

Komentarzy (0) Kultura

Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych wraca do Wrocławia po 11 latach. Partnerem strategicznym i współorganizatorem 15. edycji imprezy będzie Dolnośląska Szkoła Wyższa.

Festiwal odbędzie w dniach 4-7 października. Projekcje wyświetlane będą w Centrum Konferencyjnym DSW we Wrocławiu. Przez ostatnie dwa lata festiwal odbywał się w Kinie Iluzja w Częstochowie. Wcześniej, przez 9 lat, Happy End gościł natomiast w Rzeszowie. Swoje początki impreza miała jednak w Jeleniej Górze a potem, w latach 2004-2005, była kontynuowana we Wrocławiu.

W tym roku festiwal kończy także 14-letnią współpracę z dotychczasowym patronem głównym – Grupą Multimedia Polska. Spółka wycofała się z działań sponsorskich ze względu na umowę akwizycyjną z UPC.

– Dzięki tej współpracy festiwal zyskał swój obecny kształt i mógł zarażać optymistycznym bakcylem filmowym tysiące widzów – mówi Piotr Żukowski, dyrektor Festiwalu. – Zaangażowanie w organizację Dolnośląskiej Szkoły Wyższej pozwala na szczęście na dalszy rozwój imprezy w mieście, w którym stawialiśmy pierwsze kroki.

Zadowolenia z nowo nawiązanej współpracy nie kryje także Dawid Frik, dyrektor biura promocji i rzecznik prasowy DSW.

– Jesteśmy uczelnią, która kształci studentów zgodnie z międzynarodowymi standardami i przygotowuje ich do podjęcia pracy, ale także stwarza im możliwość realizacji własnych pasji i zainteresowań. Prowadzimy m.in. akademicki teatr oraz własną galerię sztuki. – mówi. – Idea festiwalu Happy End jest nam bardzo bliska i mamy nadzieję, że nasi studenci, absolwenci oraz wszystkie inne osoby zainteresowane udziałem w tym wydarzeniu, optymistycznie rozpoczną kolejny rok akademicki.

Organizatorzy zapewniają, że festiwal nie żegna się z Częstochową całkowicie. Widzowie spod Jasnej Góry będą mieli okazję zobaczyć najlepsze optymistyczne filmy w ramach pokazów pofestiwalowych, które co roku odbywają się w różnych miejscach Polski. Nabór filmów do tegorocznego konkursu trwa do 8 sierpnia. W tym roku można zgłaszać także zwiastuny filmowe w nowej kategorii: „Najlepszy zwiastun optymistyczny”.

Więcej szczegółów na temat festiwalu: www.20lat.dsw.edu.pl/happyendfestiwal

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *