Co z tym zakazem handlu? Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy w każdą niedzielę

Możliwość komentowania Co z tym zakazem handlu? Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy w każdą niedzielę została wyłączona Biznes, Prawo i Podatki

Zakaz handlu, w obecnej formie, to jedynie ograniczenie prowadzenia działalności, dotykające dodatkowo tylko niektórych sklepów. Ustawa zawiera bowiem kilka luk, które niektórzy przedsiębiorcy już próbują wykorzystywać. Gdzie będzie można zrobić zakupy w każdą niedzielę?

Zakaz prowadzenia sprzedaży w niedziele ominie m.in. placówki, których działalność handlowa prowadzona jest przez przedsiębiorcę osobiście i na własny rachunek. Normalnie funkcjonować będą mogły także apteki, stacje benzynowe, piekarnie i cukiernie oraz te obiekty, w których przeważająca część sprzedaży dotyczy prasy lub biletów komunikacji miejskiej.

Zakaz handlu ominie również sektor e-commerce. Oznacza to, że przedsiębiorcy będą mogli sprzedawać swoje produkty lub usługi za pośrednictwem internetu, a klient będzie mógł odbierać je w placówkach stacjonarnych.

Przedsiębiorcy mogą też wykorzystać pojęcie przeważającej działalności gospodarczej. Aby podlegać pod to wyłączenie, wystarczy okazać wpis do rejestru.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone