Festiwal Naukowy E(x)plory we Wrocławskim Parku Technologicznym

Możliwość komentowania Festiwal Naukowy E(x)plory we Wrocławskim Parku Technologicznym została wyłączona Aktualności, Nauka

16 marca we Wrocławskim Parku Technologicznym rozpocznie się Festiwal E(x)plory, w programie którego znajdą się ciekawe wykłady, warsztaty naukowe, pokazy robotów jak również odbędzie się Konkurs Naukowy E(x)plory, promujący i wspierający rozwój najzdolniejszej młodzieży w wieku od 13 do 20 lat.

 
Konkurs odbędzie się po raz czwarty a we Wrocławiu gospodarzem będzie Wrocławski Park Technologiczny oraz  PRO MATHEMATICA – Fundacja Wrocławskiego Parku Technologicznego.
Przebieg konkursu przebiega w trzech etapach:
1. zgłoszenie projektu (wypełnienie i wysłanie formularza)
2. regionalne eliminacje w czterech miastach Polski (Wrocław, Szczecin, Bydgoszcz oraz Podzamcze k. Kielc)
3. Finał konkursu (przyznanie miejsc, rozdanie nagród i profitów)
Konkurs w liczbach w 2018 r:
160 projektów zgłoszono w obecnym roku
120 projektów przeszło do drugiego etapu czyli regionalnych eliminacji w 4 miastach w całej Polsce.
29 projektów zakwalifikowało się w regionalnym etapie we Wrocławiu
PROJEKTY ZAKWALIFIKOWANE DO REGIONALNEGO ETAPU KONKURSU NAUKOWEGO E(X)PLORY WE WROCŁAWIU – 16.03.2018
 
Finał Konkursu Naukowego E(x)plory, odbędzie się 24-26 października w Gdyni.
Tam powalczą o podium i liczne nagrody: stypendia na rozwój projektów w wysokości 10 tys. zł, 7 tys. zł i 5 tys. zł, wyjazdy na prestiżowe, zagraniczne konkursy naukowe czy udział w programach stażowych i mentorskich.

Co znajdzie się w programie Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu podpowiada Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii

Młodzież szkolna będzie mogła wziąć udział w pokazach oraz warsztatach naukowych. W programie oprócz prezentacji projektów konkursowych odbędzie się m.in. wykład Tomasza Dudy, Dyrektora Działu Badań i Rozwoju, 3M Poland o kreatywności w biznesie i podstawach kultury przedsiębiorczości. Ponadto Igor Kaczmarczyk, laureat Konkursu Naukowego E(x)plory opowie o tym, jakie właściwości można wyciągnąć z bursztynu. Wszyscy zainteresowani będą mogli również wziąć udział w warsztatach z genetyki, efektownych eksperymentach z użyciem produktów spożywczych czy pokazach robotów ROBO-SHOW.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia można przesyłać na adres wroclaw@explory.pl.  Program wydarzenia dostępny jest na stronie www.explory.pl.
Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone