Górniczy Dzień Dziecka w Starej Kopalni

Możliwość komentowania Górniczy Dzień Dziecka w Starej Kopalni została wyłączona Aktualności, Kultura

To już trzecia edycja Górniczego Dnia Dziecka, której organizatorami są Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu wspólnie z wałbrzyskimi stowarzyszeniami górniczymi. Wydarzenie adresowane jest do uczniów klas 1-6 wałbrzyskich szkół podstawowych.

„Górniczy Dzień Dziecka nawiązuje do historii naszego miasta i górniczych tradycji Wałbrzycha, jest swego rodzaju formą nauki poprzez zabawę dlatego serdecznie zachęcamy do zapisywania klas do udziału w poszczególnych punktach programu” – mówi dyrektor Starej Kopalni Jan Jędrasik.

W programie m.in. zajęcia i gry terenowe przygotowane przez Muzeum Przemysłu i Techniki, Centrum Ceramiki Unikatowej i Galerię Sztuki Współczesnej, warsztaty muzyczne w przestrzeniach Starej Kopalni oraz warsztaty Kids Tech z cyklu DIY – zrób to sam.

Dodatkowo na uczestników czekają rozmowy z Górnikami, Węglowy Portret, dmuchańce i Kopalniana Fotobudka.

Dana klasa/grupa może zostać zgłoszona na max. 3 zajęcia, na które obowiązują zapisy oraz wziąć udział we wszystkich propozycjach bez zapisów. Ilość grup ograniczona. Zgłoszenia oraz wszelkie pytania prosimy kierować na adres: sekretariat@starakopalnia.pl, bądź dokonać telefonicznej rezerwacji pod numer tel. 74 667 09 00.

Szczegółowy program dostępny na: www.starakopalnia.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń: 28 maja 2019 r.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Partnerami wydarzenia są: Centrum Robotyki, Programowania i Nowych Technologii KidsTech oraz ZPC Śnieżka.

Termin i miejsce spotkania:

31 maja 2019 roku (piątek) w godz. 9:00-12:30 na terenie Starej Kopalni (ul. Wysockiego 29, Wałbrzych)

Nocna Szychta Dziecięca

W godzinach wieczornych 18.00 – 20.00 dla dzieci w wieku 9-12 lat przewidziano cykl quizów, zagadek, i gier zespołowych, dzięki którym dzieci poznają aspekty pracy górnika oraz powiązane z nią bogate tradycje i zagadkowe tajemnice Lisiej kopalni. Zajęcia obejmują przejście chodnikiem podziemnym łącznie z wykonaniem lekkich prac górniczych oraz zwiedzanie budynku warsztatów mechanicznych. 

Nocna Szychta przeznaczona jest dla dzieci w wieku 9-12 lat, grupa może liczyć maksymalnie 20 dzieci. Niezbędne jest wygodne obuwie oraz ciepłe ubranie wierzchnie.

Bilety: 40 zł (dostępne od 23.05.2019 w kasie oraz na stronie: www.starakopalnia.pl)

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone