Kapitał Polski zmienia siedzibę. Nowym miejscem jest Concordia Design Wrocław – najlepszy budynek na świecie!

Możliwość komentowania Kapitał Polski zmienia siedzibę. Nowym miejscem jest Concordia Design Wrocław – najlepszy budynek na świecie! została wyłączona Aktualności, Inwestycje

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, iż Wrocławska Concordia Design otrzymała tytuł „Building of the Year” w konkursie międzynarodowego portalu architektonicznego ArchDaily. Tym bardziej, że najwspanialsza inwestycja na świecie w kategorii biura będzie również nową siedzibą „Kapitału Polskiego”.

fot. mat. Concordia Design Wrocław Juliusz Sokołowski

Od 2009 roku Platforma ArchDaily organizuje swój prestiżowy konkurs, który niezmiennie cieszy oczy widzów. Według dziennikarzy portalu „eksperckie jury nie są niezbędne do określenia jakości architektury”. Mogą to również zrobić czytelnicy, pasjonaci, którzy wybierają najlepsze projekty ze względu na ich piękno, kreatywność, czy rolę dla lokalnej społeczności. W tym roku w plebiscycie „Building of the Year” oddano blisko 200 tys. głosów.

Miejsce ponad 70 firm

Wśród zwycięzców 15 kategorii znalazła się jedna inwestycja z Polski.

To Concordia Design Wrocław – nowoczesne centrum kreatywności i biznesu na Wyspie Słodowej. Budynek został oficjalnie otwarty w lipcu 2020 roku, jego bryłę zaprojektowało MVRDV – jedno z najlepszych biur architektonicznych w Europie.

Inwestycja łączy w sobie przestrzeń odrestaurowanej XIX-wiecznej kamienicy i nowoczesną część przystosowaną do nowych funkcjonalności.

fot. mat. Concordia Design Wrocław Juliusz Sokołowski

Stworzono tu przeszkloną przestrzeń gastronomiczną, biura i coworking, a także kompleksowe centrum eventowe. Atutem obiektu jest także otwarty taras z pięknym widokiem na miasto, a elementem wyróżniającym gigantyczny mural Alicji Białej.

fot. mat. Concordia Design Wrocław Juliusz Sokołowski

Na co dzień w Concordii pracują przedstawiciele ponad 70 firm, online lub hybrydowo odbywają się także różnego rodzaju eventy. Po ustaniu obostrzeń, inwestycja ponownie stanie się miejscem do spędzania czasu wolnego przez wrocławian i turystów.

Concordia obok sklepu Apple

Wrocławska inwestycja w konkursie „Building of the Year” została wyróżniona w kategorii „biura”, wygrywając w finale m.in. z główną siedzibą Le Monde czy kampusem koncernu Axel Springer w Berlinie. W innych kategoriach zwyciężył m.in. niesamowity sklep firmy Apple w Bangkoku.

 – Znalezienie się wśród 15 najlepszych budynków na świecie, wygranie swojej kategorii, to niesamowite uczucie i wielki sukces. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli – nie tylko w konkursie, ale także przez cały proces realizacji inwestycji – mówi Ewa Voelkel-Krokowicz, właścicielka Concordia Design Wrocław. – Od początku uważaliśmy, że wrocławska Concordia dzięki projektowi MVRDV czy unikalnej lokalizacji na Wyspie Słodowej, jest wyjątkowa. Cieszymy się, że potwierdziły to także głosy fanów architektury z całego świata – dodaje Voelkel-Krokowicz.

Zdaniem właścicielki równie wielkim sukcesem, jak zwycięstwo w międzynarodowym konkursie, jest fakt, że Concordia stała się dla wrocławian miejscem pracy i – wtedy kiedy to możliwe – spędzania czasu wolnego.

 – Pandemia utrudniła nam zadanie, ale w samym budynku oraz wokół naszych projektów już udało się stworzyć prawdziwą społeczność osób kreatywnych i przedsiębiorczych. Będziemy chcieli ją wzmacniać i rozwijać w kolejnych miesiącach – deklaruje Voelkel-Krokowicz.

Już w lipcu 2020 roku, podczas otwarcia obiektu o jego możliwościach mówił także prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

– Ten projekt ma światowy potencjał. Wszyscy to czujemy, poczują to też przyszli użytkownicy i ci którzy będą Wyspę odwiedzać. Podróżujemy po Europie, po świecie i wiemy, że takich unikatowych miejsc łączących tradycję z nowoczesnością zbyt wiele nie ma – podkreślał Sutryk.

Wirtualny spacer po Concordia Design Wrocław – ZOBACZ

Zapraszamy również do zapoznania się ze wszystkimi nagrodzonymi projektami  –  TUTAJ

 

 

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone