NASZ PATRONAT: Dolnośląskie Gryfy rozdane!

Możliwość komentowania NASZ PATRONAT: Dolnośląskie Gryfy rozdane! została wyłączona Biznes, galeria, Samorząd

17 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia „Dolnośląskich Gryfów – Nagród Gospodarczych”. Była to już 13. edycja prestiżowego konkursu, organizowanego przez Zachodnią Izbę Gospodarczą, Związek Pracodawców Polska Miedź oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Partnerem Merytorycznym była firma PwC, Mecenasem Konkursu mBank SA, a wśród laureatów znalazły się takie firmy jak Sitech, Zieta Prozessdesign czy Śnieżka Invest.

Gala zgromadziła liczne osobistości ze świata dolnośląskiego biznesu oraz polityki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. wiceprezydent Wrocławia, Maciej Bluj, marszałek Cezary Przybylski, wojewoda Paweł Hreniak i prezes zarządu Grupy Impel, Grzegorz Dzik.

Cezary Przybylski
Fot. Jan Smarczewski

W kategorii „Nagroda dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem” nominowane były Gmina Kobierzyce, Gmina Miejska Bolesławiec, Gmina Trzebnica oraz Powiat Wrocławski. Statuetka trafiła do Gminy Miejskiej Bolesławiec.

– Nasza gmina przeszła trudną drogę, od upadłości większości zakładów do sukcesu gospodarczego. Kilkanaście lat temu bez pracy była co trzecia osoba, obecnie bezrobocie wynosi zaledwie 3,5%. Wzrost liczby podmiotów gospodarczych wyniósł natomiast prawie 20%. Dziękuję Kapitule Konkursu za możliwość znalezienia się w tak znakomitym gronie laureatów – powiedział prezydent Bolesławca, Piotr Roman.

O „Gryfa” w kategorii „Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla dużych i średnich przedsiębiorstw” walczyły: Sitech Sp. z o.o., Tht Produkcja Opakowań Przemysłowych Sp. z o.o. oraz Eckert AS Sp. z o.o. Decyzją Kapituły Konkursu laureatem został Sitech.

– Sztuką jest nie tylko pomysł na innowacyjny biznes, ale także stworzenie powtarzalnego modelu sukcesu – przekonywał dyrektor zakładu, Marcin Czyczerski. – Myślę, że ta nagroda jest dowodem na to, że nam się to udało.

W kategorii „Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw” nominacje zdobyły: Innovative Services Adam Stachowski, Nawitel Sp. z o.o. i Zieta Prozessdesign. „Gryf” powędrował do firmy Nawitel, a odebrała go kierownik ds. Przygotowania i Produkcji, Urszula Stolarczyk.

– Nie spodziewałam się zwycięstwa, jestem nieprzygotowana – zaczęła z uśmiechem. – To wspaniałe uczucie, otrzymać tak zaszczytną nagrodę przy okazji dwudziestolecia przedsiębiorstwa. Dziękuję w imieniu zarządu oraz wszystkich pracowników.

Nagroda za społeczną odpowiedzialność biznesu” trafiła do firmy Pasol-Paco, która rywalizowała o nią z PGF Urtica Sp. z o.o. oraz Sitech.

– Nasza piekarnia obchodzi w tym roku dwudziestopięciolecie – powiedziała odbierając „Gryfa” prezes Katarzyna Jarosz-Lenkiewicz. – Cieszę się, że moi współpracownicy namówili mnie do zgłoszenia się do rywalizacji w tym konkursie. Dziękuję Kapitule, ale przede wszystkim naszym klientom, którzy wybierają nasze produkty. To dzięki nim możemy pomagać na tak dużą skalę.

Paco
Fot. Jan Smarczewski

W kategorii „Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego” nominowane zostały: Dash Dot Creations Sp. z o.o., Selly Shop, Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o. i – po raz drugi tego wieczoru – Zieta Prozessdesign. Statuetka trafiła do tej ostatniej firmy, a odebrał ją jej twórca, Oskar Zięta.

– Dziękuję bardzo moim współpracownikom, wśród których jest dużo więcej kobiet, niż w waszej Kapitule – powiedział, wzbudzając aplauz widowni.

Nagroda Dolnośląski Produkt Roku” trafiła do Uzdrowisk Kłodzkich SA – Grupa PGU, rywalizujących w tej kategorii z Kendromedem Sp. z o.o. i Nestmedicem Sp. z o.o.

– Dziękuję, przede wszystkim w imieniu naszych pracowników. Moi drodzy, to jest wasza nagroda – zapewnił prezes zarządu, Marcin Gwóźdź. – Czujemy się zarówno wyróżnieni, jak i zobowiązani do jeszcze większego wysiłku.

Ambasadorem Dolnego Śląska” zostały Zakłady Ceramiczne Bolesławiec Sp. z o.o.

– To tytuł, który brzmi bardzo dumnie, a jednocześnie zobowiązuje. Dziękuję Kapitule za przyznaną nagrodę. Bolesławiec wygrał dzisiaj drużynowo – powiedział prezes Wiesław Ogrodnik.

Nagroda za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska” miała w tym roku tylko nominata, który automatycznie został laureatem „Gryfa”. Była nim firma Śnieżka Invest Sp. z o.o.

Śnieżka
Fot. Jan Smarczewski

– Obiecałam załodze, że przywiozę dzisiaj „Gryfa”, a jeżeli nie, to sami go sobie zrobimy – powiedziała prezes zarządu dyrektor ds. Restrukturyzacji i Rozwoju, Urszula Drabik. – Jesteśmy firmą rodzinną, z polskim kapitałem, producentem cukierków „Michałków”, które w przyszłym roku obchodzić będą pięćdziesięciolecie. Znajdujemy się w mieście Świebodzice, którego brakowało mi dziś wśród wyróżnionych przez Kapitułę samorządów – dodała.

Zdjęcia wykonał Jan Smarczewski.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone