NASZ PATRONAT: Kongres Firm Rodzinnych – debata „Należy wspierać czy wystarczy nie szkodzić”

Możliwość komentowania NASZ PATRONAT: Kongres Firm Rodzinnych – debata „Należy wspierać czy wystarczy nie szkodzić” została wyłączona Aktualności

Po raz pierwszy, podczas Kongresu Firm Rodzinnych,  odbędzie się debata na temat przyszłości firm rodzinnych w Polsce pt. Należy wspierać czy wystarczy nie szkodzić ? Spotkanie odbędzie się w ramach Kongresu Firm Rodzinnych, 6 czerwca we Wrocławiu o godz. 16.00.

kongres firm rodzinnych baner

kongres firm roszinnych baner

Obrady Kongresu stwarzają wyjątkowe warunki do takiej debaty bowiem tu, w jednym miejscu, odbędą się panele, sesje, rozmowy, spotkania, dyskusje– z udziałem ekspertów, praktyków, konsultantów i biznesu rodzinnego poświęcone problematyce aktualnych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami rodzinnymi. Pojawia się przy tym wiele pytań, problemów na które nie ma jeszcze dobrych odpowiedzi i rozwiązań. Dotyczą one zarówno rozstrzygnięć prawnych, podatkowych, ale również poszukiwania ścieżek przyszłego rozwoju dla przedsiębiorstw rodzinnych. Liczebność firm rodzinnych, ich udział w tworzeniu PKB, w zatrudnieniu, w zapewnieniu stabilności gospodarczej lokalnych gospodarek sprawie, że niektórzy eksperci uznają je za „sól gospodarki rynkowej”. Czy dowody na ich zdolności do trwania i długowieczności wystarczą, aby wierzyć w ich sukces w najbliższej przyszłości ? To powody i źródła wielu nowych wyzwań, o których warto rozmawiać.

Wraz z panelistami – przedstawicielami biznesu, nauki i samorządu, będziemy poszukiwać odpowiedzi m.in. na następujące pytania:

Czy w dobie zmian, chwilowości, szybkich efektów, firmy budowane na pokolenia nie są archaiczną strukturą? Czy ich zasługi dla gospodarek i społeczeństw wystarczą do zapewnienia im przyszłości, czy należy zadbać o dobre warunki ich rozwoju? Jeśli zadbać, to w jaki sposób, aby nie robić wyjątków w zasadach powszechnie obowiązujących wszystkie podmioty. Czy istnieją jednak obszary „wyjątkowości” firm rodzinnych, które to uzasadniają? Jeśli tak, co zrobić, aby zapewnić przyszłość firmom rodzinnym? Czy wzorem Malty powinniśmy podjąć działania regulacyjne, organizacyjne, promocyjne zapewniające firmom rodzinnym poczucie bezpieczeństwa i szans rozwojowych?

Efektem debaty, jak sądzimy, będzie pakiet propozycji, rekomendacji i sugestii kierowanych do różnych instytucji, organizacji i gremiów decyzyjnych mających bezpośredni bądź pośredni wpływ na kształtowanie warunków rozwoju  polskiego biznesu. Podsumowanie debaty przed publikacją w formie nagrania (filmu) i relacji pisemnej zostanie przesłane wszystkim uczestnikom.

W imieniu organizatora zapraszamy 6 czerwca do Wrocławia,  Udział w Kongresie jest bezpłatny. Zapisy: www.kfr.com.pl

więcej o KONGRESIE czytaj TUTAJ:

źródło informacji: WSB we Wrocławiu/ KFR

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone