NASZ PATRONAT: Kongres Firm Rodzinnych we Wrocławiu – PODSUMOWANIE

Możliwość komentowania NASZ PATRONAT: Kongres Firm Rodzinnych we Wrocławiu – PODSUMOWANIE została wyłączona Aktualności

Zmiana pokoleniowa, innowacyjność i wyzwania współczesnego rynku pracy to jedne z najważniejszych zagadnień poruszonych na Kongresie Firm Rodzinnych „Nowe horyzonty rozwoju”, który odbył się 6 marca we Wrocławiu. W wydarzeniu wzięli udział dolnośląscy przedsiębiorcy oraz osoby związane z biznesem rodzinnym. Nie zabrakło gości specjalnych z firm rozpoznawalnych w całej Polsce.

Kongres Firm Rodzinnych „Nowe horyzonty rozwoju” zorganizowany został przez Centrum Biznesu Rodzinnego Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Zachodnią Izbą Gospodarczą – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Dolnośląską Izbą Gospodarczą, Regionalną Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową oraz Związkiem Pracodawców Polska Miedź. Sponsorem strategicznym wydarzenia był PKO Bank Polski, panel poświęcony sukcesji sponsorowała firma Deloitte, patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Wydarzenie zostało podzielone na cztery panele dyskusyjne poświęcone m.in. sukcesji i zmianie pokoleniowej, wyzwaniom współczesnego rynku pracy oraz wdrażaniu innowacji. W gronie gości występujących w panelach znaleźli się członkowie zarządów, właściciele i przedstawiciele m.in. Grupy Wróbel, Duda Holding, Doti Sp. J. Manufaktura D.M Mroczkowscy, Osadkowski SA, Maciejowy Sad, IMPEL S.A., Europart Polska S.A., EMEA Deloitte Family Business Network, Work Service SA, Instytutu Talentów Flashpoint, BIW Isolierstoffe GmbH, Zupbadura Sp. z o.o., Buena Cloud Sp z o.o. Poznań, PKO Bank Polski SA, Sygma Sp. z o.o. Podczas Kongresu odbyła się również sesja networkingowa i warsztaty poprowadzone przez radcę prawnego z Kancelarii Prawnej Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy sp. k. oraz specjalistów z Zespołu Deloitte ds. Firm Rodzinnych.

– Celem Kongresu było podzielenie się z dolnośląskimi przedsiębiorcami wiedzą, zdefiniowanie problemów, z którymi wielu z nich się mierzy oraz promocja przedsiębiorczości rodzinnej. Kongres spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem co pokazuje, że tematyka biznesu rodzinnego jest istotna a właściciele firm z tego segmentu poszukują praktycznej wiedzy i możliwości wymiany doświadczeń. Już dziś możemy zapowiedzieć, że w przyszłym roku zorganizujemy kolejny kongres i mamy nadzieję, że będzie on wydarzeniem, które na stałe wpisze się w życie gospodarcze regionu – mówi prof. Krzysztof Safin, dyrektor Centrum Biznesu Rodzinnego w WSB we Wrocławiu.

Przeczytaj także:

 Odkryć na nowo przedsiębiorczość rodzinną

o przedsiębiorczości rodzinnej w rozmowie prof. Krzysztofa Safina z Ryszardem Żabińskim, redaktorem serwisu Kapitałpolski.pl.

Zachęcamy również do odwiedzenia strony kongresu www.wsb.pl/wroclaw/kongres-firm-rodzinnych.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone