NASZ PATRONAT: Zbliża się TEDxWSB

Możliwość komentowania NASZ PATRONAT: Zbliża się TEDxWSB została wyłączona Nauka

Już 24 kwietnia w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbędzie się konferencja TEDxWSB „Made in the future”. Wystąpi siedemnastu prelegentów, niezwykłych osób, które przeniosą publiczność w świat przyszłości, gdzie przekraczane są granice ludzkiej wytrzymałości i wyobraźni. Na uczestników czekają również dodatkowe atrakcje.

Celem konferencji TEDxWSB „Made in the future” jest zwrócenie uwagi na przyszłość, wraz z którą nadchodzą nowe technologie, kolonizacja kosmosu, poszerzanie granic ludzkich możliwości a także nowe koncepcje i idee.

Wystąpienia

Wystąpi siedemnastu prelegentów, którzy podzielą się z widownią swoimi doświadczeniami i opowiedzą o realizowanych przez siebie projektach. Prelekcje podzielone zostały na cztery moduły tematyczne – Zwyciężaj myślą, Building the future (blok w języku angielskim), W centrum uwagi oraz Mikstura życia.

W gronie prelegentów są osoby znane w Polsce i na arenie międzynarodowej m.in. wielokrotny mistrz i rekordzista świata we freedivingu (nurkowanie na wstrzymanym oddechu) Mateusz Malina, prezes zarządu ZOO Wrocław Radosław Ratajszczak, wiceprezes Ocelot Fundation Beata Zając, Leszek Orzechowski prezes zarządu Space is More oraz Anna Miotk, dyrektor ds. komunikacji w firmie Polskie Badania Internetu. Konferencję poprowadzi trener i coach, Agnieszka Maziarz-Lipka.

Zgodnie z międzynarodową formułą konferencji TEDx każdy mówca ma 18 minut na wystąpienie, które jest nagrywane a następnie bezpłatnie udostępnianie w internecie dla szerokiej publiczności. W ten sposób realizowana jest główna idea konferencji TED, czyli propagowanie idei wartych upowszechniania.

Dodatkowe atrakcje

Organizatorzy przygotowali również atrakcje specjalne. Uczestnicy będą mogli przetestować technologię wirtualnej rzeczywistości – zagrać w grę logistyczną Pack Rage stworzoną wspólnie przez WSB we Wrocławiu i firmę Giant Lazer lub odbyć podróż w czasie do przedwojennej Warszawy, dzięki oszałamiającej projekcji VR przygotowanej przez studio Picture Works. Zaprezentowany zostanie również podwodny dron, a chętni będą mogli dokonać zakupów w sklepie #HappyHeartStore, gdzie zamiast tradycyjnej waluty trzeba wykonać zadania i łamigłówki.

Chociaż zapisy na TEDxWSB zostały już zamknięte, to wszyscy zainteresowani będą mogli śledzić wydarzenie na oficjalnym fanpage’u https://www.facebook.com/TEDxWSB/, gdzie wystąpienia będą transmitowane na żywo.

Przedstawiamy sylwetki prelegentów:

 

Więcej informacji:  TUTAJ oraz na stronie www.tedxwsb.pl.

TEDxWSB jest wydarzeniem bezpłatnym, organizowanym dzięki zaangażowaniu sponsorów– NOKIA, Storytel.pl, Gigaset, Traficar auto na minuty, ETS Global, Park Hotel Diament Wrocław, WEBA – Drukarnia Cyfrowa oraz WSB we Wrocławiu.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone