Politechnika Wrocławska: Szybowcowe popisy nad Wrocławiem

Możliwość komentowania Politechnika Wrocławska: Szybowcowe popisy nad Wrocławiem została wyłączona Aktualności, Sport

W pierwszy weekend września Politechnika Wrocławska zapraszama na lotnisko Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie na szesnastą edycję Akademickich Mistrzostw Polski na Celność Lądowania. Organizatorem dwudniowej imprezy jest Akademicki Klub Lotniczy PWr.

celność lądowania 2022  fot. PWr

celność lądowania 2022 fot. PWr

Podczas zawodów, które odbędą się 2 i 3 września, uczestnicy i uczestniczki będą mieli za zadanie wylądować szybowcem jak najbliżej wyznaczonego wcześniej na lotnisku punktu. Każdy z pilotów wykonuje swój lot w towarzystwie instruktora, a po wykonaniu okręgu, schodzi do lądowania. Tegoroczna rywalizacja zostanie przeprowadzona w trzech konkurencjach – indywidualnej, drużynowej oraz w poprawności startu i lądowania.

W mistrzostwach może wystartować każdy student i studentka posiadający przynajmniej podstawowe szkolenie szybowcowe. Osoby zainteresowane udziałem mają czas do 21 sierpnia, na zgłoszenie się do zawodów. Wszystkich pozostałych zapraszamy do kibicowania i oglądania popisów zawodników i zawodniczek.

Więcej informacji na Facebooku: https://www.facebook.com/events/176412172000045.

 

Data: 02.09.2023
Miejsce wydarzenia: Lotnisko Szymanów
Organizator: Akademicki Klub Lotniczy

 źródło informacji: PWr   –  https://pwr.edu.pl/uczelnia/przed-nami/akademickie-mistrzostwa-polski-na-celnosc-ladowania-23-1714.html

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone