Studentka PWr mistrzynią uniwersjady!

Możliwość komentowania Studentka PWr mistrzynią uniwersjady! została wyłączona Aktualności, Sport

Zuzanna Jasińska wywalczyła złoty medal w wioślarstwie podczas Uniwersjady w Chengdu. Studentka Wydziału Informatyki i Telekomunikacji wygrała rywalizację w konkurencji jedynek wagi lekkiej na dystansie 2000 metrów.

Zuzanna Jasińska wywalczyła złoty medal w wioślarstwie podczas Uniwersjady w Chengdu fot. PWr

Zuzanna Jasińska wywalczyła złoty medal w wioślarstwie podczas Uniwersjady w Chengdu fot. PWr

Już w czwartkowych eliminacjach Zuzanna Jasińska nie tylko zwyciężyła w swoim biegu eliminacyjnym, ale też uzyskała najlepszych czas ze wszystkich zawodniczek. Podczas finału rozegranego w niedzielę ponownie okazała się bezkonkurencyjna, prowadziła od startu do mety i ostatecznie z czasem 7:43.31 zdobyła złoty medal. Drugie miejsce wywalczyła Włoszka Elena Sali (7:47.84), a trzecie Niemka Julia Tertunte (7:50.42).

To nie pierwszy sukces naszej studentki. Zuzanna Jasińska w 2022 r. zdobyła m.in. złoty medal mistrzostw Polski seniorek w konkurencji jedynek wagi lekkiej oraz pierwsze miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w wioślarstwie rozegranych w belgijskim Hazewinkel. Startowała tam w konkurencji dwójki podwójnej wagi lekkiej.

W tym roku w maju zdobyła złoto Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie, startując w kategorii jedynek kobiet. Jest też zwyciężczynią trzeciej edycji plebiscytu na Najlepszego Sportowca 2022 roku na PWr.

źródło informacji: PWr    –   https://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/mamy-mistrzynie-uniwersjady-13009.html

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone