PwC umacnia swoją pozycję we Wrocławiu

Możliwość komentowania PwC umacnia swoją pozycję we Wrocławiu została wyłączona Biznes, Prawo i Podatki

Firma doradcza PwC rozpoczęła współpracę z wrocławską kancelarią Szostek_Bar i Partnerzy. Przedsiębiorstwo chce w ten sposób wzmocnić regionalną praktykę prawną i poszerzyć swoje kompetencje o obszar prawa nowych technologii, cyfryzacji i ochrony danych osobowych.

 – To kolejny krok w kierunku wzmacniania pozycji PwC we Wrocławiu. Podejmowane wraz z kancelarią Szostek_Bar i Partnerzy projekty będą dotyczyły m.in. tak ważnego dla przedsiębiorców w dzisiejszych czasach prawa nowych technologii. Obszar ten stanowi jeden z naszych priorytetów – mówi Tomasz Kassel, partner w PwC, lider wrocławskiego biura firmy.

PwC jest obecne we Wrocławiu od ponad 15 lat, oferując klientom doradztwo w zakresie podatków, audytu i strategii biznesowej.

 – Kancelaria PwC Legal ma już prawie osiem lat. Zatrudniamy ponad 60 osób i cały czas rozwijamy nasze usługi. Wyzwania rynkowe zachęciły nas do współpracy ze znaną wrocławską kancelarią, rozpoznawalną także w Polsce. Naszym celem jest być jak najbliżej klientów, także w regionach – tłumaczy Jacek Pawłowski, partner w kancelarii PwC Legal, odpowiedzialny za rozwój doradztwa prawnego w regionalnych biurach PwC.

Kancelaria Szostek_Bar i Partnerzy działa na rynku usług prawnych już od 10 lat. Specjalizuje się przede wszystkim w obszarach związanych z transformacją cyfrową i nowymi technologiami, a także ochroną danych osobowych, szczególnie istotną w przeddzień wdrożenia unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), które zacznie obowiązywać wszystkie firmy w maju 2018 r.

 – Z optymizmem patrzę na możliwości, jakie otwiera współpraca z PwC. Nie ulega wątpliwości, że kluczowymi tematami na najbliższy rok są RODO oraz elektroniczny obieg dokumentów, których skuteczne wdrożenie wymaga w takim samym stopniu wiedzy prawniczej, jak i profesjonalnej oceny ryzyka oraz odpowiednich zasobów technicznych. Połączenie wiedzy Szostek_Bar i Partnerzy oraz zasobów i doświadczenia PwC pozwoli nam stworzyć nową jakość na rynku – zapewnia dr hab. prof. UO Dariusz Szostek, partner zarządzający w kancelarii Szostek_Bar i Partnerzy.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone