Roboty i ich możliwości – druga edycja Forum Cobotyki

Możliwość komentowania Roboty i ich możliwości – druga edycja Forum Cobotyki została wyłączona Aktualności, It

Już 16 października 2018 we Wrocławiu w Centrum Konferencyjnym Terminal Hotel odbędzie się druga edycja Forum Cobotyki. Podczas konferencji we Wrocławiu zaprezentowanych zostanie kilkanaście praktycznych aplikacji zastosowań robotów współpracujących. Gośćmi wydarzenia będą eksperci branżowi z Polski i zagranicy.

Forum Cobotyki’18 – Cobot Universal Robots w akcji fot. mat. prasowe

Tematem przewodnim Forum jest rola robotów współpracujących (cobotów) w ramach koncepcji Przemysłu 4.0 oraz ich wpływ na podniesienie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw poprzez obniżenie kosztów i zwiększenie elastyczności produkcji. Organizatorem Forum jest Encon-Koester. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Wydarzenie skierowane jest do dyrektorów fabryk, menadżerów produkcji, inżynierów robotyków i automatyków, zarówno z dużych, jak i małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych.

– Robotyzacja jest jednym ze zjawisk, które już teraz odmieniają nie tylko globalną, ale także lokalną gospodarkę. Dostrzegamy wzmożone zainteresowanie takimi rozwiązaniami zarówno wśród dojrzałego biznesu, jak i w sektorze MŚP. Małe oraz średnie przedsiębiorstwa w zmianach technologicznych widzą dla siebie szansę na zwiększenie wydajności i jakości produkcji – mówi Ewa Kaucz, Prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. – Cieszymy się, że specjalistyczne Forum Cobotyki odbędzie się właśnie we Wrocławiu. Chcielibyśmy, aby nasze miasto stało się ważnym ośrodkiem na polskiej mapie robotyki. 

 Roboty w akcji

Wśród demonstrowanych rozwiązań znajdzie się m.in. robot wykorzystywany w elektronice do precyzyjnego montażu pamięci RAM, wyszukiwanie przez cobota elementów na podstawie obrazu kamery, paletyzacja, współpraca z urządzeniami CNC, czy automatyzacja transportu w logistyce dzięki robotom mobilnym.

 

Coboty to obecnie najszybciej rosnący segment automatyki przemysłowej. Zdaniem ekspertów IFR do roku 2019 nastąpi wzrost wartości rocznej sprzedaży robotów przemysłowych na całym świecie o średnio 13%, podczas gdy wskaźnik wzrostu dla robotów współpracujących wyniesie 55%. Stoi za tym szybki zwrot z inwestycji, uniwersalność zastosowań, stosunkowo prosty montaż i uruchomienie oraz łatwość programowania tych urządzeń mówi Paweł Lewandowski, CEO Encon-Koester Na gości Forum czeka bogaty program obejmujący przede wszystkim prezentację praktycznych zastosowań cobotów, rozwiązań przeznaczonych do digitalizacji produkcji i narzędzi do cyfrowego projektowania i symulacji – dodaje.

 

Coboty sprawdzają się między innymi w takich zadaniach jak montaż, wkręcanie, klejenie, spawanie, podnoszenie i umieszczanie przedmiotów podlegających produkcji, polerowanie i formowanie wtryskowe. W niektórych zastosowaniach coboty zajmują się także obsługą innych maszyn. W wielu przypadkach coboty umożliwiają automatyzację procesów, w których wcześniej nie brano tego pod uwagę. W zestawieniu z narzędziami do prototypowania i digitalizacji stanowią oś nowoczesnego zakładu, wybudowanego w myśl koncepcji Przemysłu 4.0, w którym współpraca ludzi i robotów umożliwia pracę bez zabezpieczeń ochronnych, zwiększając przy tym wydajność i jakość produkcji.

 

– Forum Cobotyki to unikatowa okazja zobaczenia wielu aplikacji w jednym miejscu, zainspirowania się i sprawdzenia, jakie procesy cobot może usprawnić w firmie – mówi Marcin Gwóźdź, Sales Development Manager Universal Robots. – Podczas wydarzenia pokażemy na żywo jak cobot UR sprawdza się m.in. w transporcie wózkiem, procesach pakowania i paletyzacji. Zaprezentujemy też montaż precyzyjny elementów z obszaru elektroniki, a także maszynę CNC współpracującą z ramieniem robotycznym.

 

Głównym partnerem Forum jest Universal Robots, partnerami – DRIM Robotics, EasyRobotics, HORIZON-AUTOMATION, Kinova, Mobile Industrial Robots, OnRobot, PM Project, Pneumatic Complex,  ROEQ, Sick oraz Siemens.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Rejestracja oraz agenda znajdują się na stronie http://www.forum-cobotyki.com.pl

O Encon-Koester:

Encon-Koester jest dynamicznie rozwijającą się polską firmą inżynierską, która jako jedna z pierwszych w kraju wprowadziła na rynek innowacyjne, w pełni zintegrowane systemy i rozwiązania oparte o roboty współpracujące (coboty). Encon-Koester współpracuje z pionierami i najbardziej renomowanymi światowymi dostawcami z tego najszybciej rozwijającego się obszaru nowoczesnych technologii robotyzacji. Kompleksowo doradza klientom jak poprawić produktywność, obniżyć koszty i poprawić jakość produkcji poprzez wykorzystanie cobotów w rozwiązaniach i aplikacjach współpracujących. Firma prowadzi profesjonalne szkolenia, wykonuje studia wykonalności (Proof of Concept), posiada bogato wyposażony showroom. Wśród klientów Encon-Koester są zarówno duże, międzynarodowe koncerny, małe oraz średnie przedsiębiorstwa, jak również największe polskie szkoły i uczelnie techniczne, do których Encon-Koester dostarcza nowoczesne systemy dydaktyczne i naukowo badawcze.

Więcej informacji: www.encon-koester.com

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone