Rodzinne firmy – spotkanie w Bagieńcu

Możliwość komentowania Rodzinne firmy – spotkanie w Bagieńcu została wyłączona Biznes

29 czerwca w Bagieńcu odbędzie się spotkanie poświęcone kondycji „Rodzinnych firm” w Polsce. Szacuje się, że stanowią one około 30 % przedsiębiorstw. Podczas spotkanie dowiemy się: Jakie znaczenie dla gospodarki kraju mają rodzime przedsiębiorstwa? Czy wielopokoleniowy biznes jest łatwiejszy w prowadzeniu? Jak oddziałuje na lokalny rynek oraz społeczność?

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Pani Maria Adamska – wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Redaktor Naczelna Magazynu Firm Rodzinnych „Relacje”. Stowarzyszenie IFR to największa organizacja reprezentująca środowisko firm rodzinnych w Polsce a jego misją jest budowanie w kraju wolności gospodarczej, państwa prawa i społeczeństwa obywatelskiego, którego filarem jest środowisko firm rodzinnych.

Z raportu „Firma rodzinna to marka” opracowanego przez Instytut Biznesu Rodzinnego wynika, że 36 proc. firm w Polsce uważa się za firmy rodzinne. Na Zachodzie odsetek ten rośnie do ponad 60 procent. Firmy rodzinne to silne ogniwo gospodarki. To właśnie wielopokoleniowe biznesy kultywują tradycje i kulturę firm nastawionych na długofalowe budowanie wartości.

– Trzeba podkreślić, że firmy rodzinne działają głównie na rynkach lokalnych i na rzecz lokalnych społeczności. Biznes stanowi ich własność przekazywaną z pokolenia na pokolenie i nierzadko jest dorobkiem całego życia. Przewagą firm rodzinnych nad innymi firmami, czy korporacjami jest elastyczność w działaniu wynikająca głównie z osobistego zarządzania, szybkiego tempa w podejmowaniu decyzji i zdolności do dostosowywania się do zmiennych warunków rynkowych. Co więcej rodzime przedsiębiorstwa planują inwestycje, zatrudniają profesjonalistów i rosną w siłę, co bardzo cieszy – mówi Prezydent Miasta Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, również gość wydarzenia.

Program spotkania:

18.00 –  wystąpienie Prezydent Miasta Świdnicy, Beaty Moskal-Słaniewskiej

18.10 – 18.40 – „Firmy rodzinne w polskiej gospodarce” – prezentacja Marii Adamskiej

18.40-19.00 – Pneumat System Sp. z o. o. – prezentacja firmy i jej historii – Bożena Pachura

19.00 – 19.30 – Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych i jego magazyn „Relacje”

19.30 – 20.00 – dyskusja

Poczęstunek i rozmowy w kuluarach.

Spotkanie odbędzie się w siedziba Fundacji Spichlerz Kultury (Bagieniec 20).

Projekt „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej 2014 – 2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

materiały prasowe

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone