Wiosna w Galerii Wnętrz DOMAR

Możliwość komentowania Wiosna w Galerii Wnętrz DOMAR została wyłączona Aktualności, porady ekspertów

Jakie trendy wiosenne będą obowiązywać na wiosnę 2019? Podpowiada Nam Galeria Wnętrz DOMAR.

Magnific Home fot. mat. prasowe

Wiosna kocha kolory! Czas więc wprowadzić ją do domu. Zgodnie z najnowszymi trendami warto sięgnąć po kwieciste wzory i soczyste kolory połączone z pastelami. W tym sezonie dominują: rozbielony błękit, jasnożółty, liliowy i seledynowy, często w połączeniu z mocniejszymi barwami – bordo, ciemną zielenią, granatem, fioletem i karmelem. Doskonale sprawdzają się też apetyczne odcienie pomarańczy, kawa z mlekiem i czekolada. Ciekawym wiosennym połączeniem może być też pudrowy róż obok miedzi, butelkowej zieleni czy granatu.

Magnific Home fot. mat. prasowe

– Kolorami można ożywić każde nudne wnętrze. Do tego pięknie sprawdzają się złoto i mosiądz, które można łączyć ze srebrem. Daje to piękny efekt i nie należy się tego bać. Doskonałym uzupełnieniem jest też zieleń – czy to w zdobieniach, kwiatach czy bardzo teraz modnych tapetach i tkaninach z motywami florystycznymi. Uroku każdemu wnętrzu dodadzą duże rośliny i tu nie należy się bać także tych sztucznych, które często wyglądają jak naturalne, a doskonale sprawdzają się na przykład w ciemnych pomieszczeniach, gdzie żywe rośliny miałyby problem z przetrwaniem. Wraca także styl afrykański – cętki i drewniane figurki – mówi Marta Witkiewicz z nowo otwartego salonu Magnific Home we wrocławskiej Galerii Wnętrz Domar.

Kolor w łazience i kuchni

Powoli odchodzimy od sterylnych łazienek i kuchni. Tu także jest miejsce na kolorowe ożywienie. Biel i szarość w kuchni powoli ustępują miejsca matowym pastelom na frontach. Warto sięgnąć po seledyn, morelę, beż, jasny brąz, ale też bordo, granat, czy nawet czerń. Do tego blaty z marmuru lub w ciepłym drewnie. Pomiędzy blatem a wiszącymi szafkami dobrze prezentują się ściany w kolorze frontów. Można też położyć geometryczne płytki.

TRENDY 2019

– W tym roku sięgamy po naturalne materiały i doceniamy rękodzieło. Do wnętrz wraca naturalny kamień albo jego imitacja, lastryko zwane we Włoszech „terazzo”. Modne są także dodatki z kamienia,  szkła kryształowego i mosiądzu. Można też łączyć ze sobą materiały teoretycznie niepasujące do siebie  – len z aksamitem czy chrom ze złotem. Do łask wraca również styl „boho” – łączenie kolorów, wzorów i konwencji stylistycznych w dowolny sposób. Wszędzie jednak warto zachować umiar – mówi Sylwia  Gulewicz – Wysocka, projektantka wnętrz z GW Domar.

Magnific Home fot. mat. prasowe

Magnific Home fot. mat. prasowe

Najciekawsze i najmodniejsze w tym roku aranżacje już wkrótce będzie można obejrzeć w przygotowywanym katalogu Galerii Wnętrz Domar.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone