Wrocław Business Run 2019 – ruszyły zapisy

Możliwość komentowania Wrocław Business Run 2019 – ruszyły zapisy została wyłączona Aktualności, Sport

Już po raz piąty przedstawiciele dolnośląskich firm i instytucji wezmą udział w Poland Business Run. To największa charytatywna impreza biegowa w Polsce. Zapisy drużyn do wrocławskiej edycji zawodów wystartowały 23 maja.

Wrocław Business Run 2018 fot. organizator

Business Run to charytatywny bieg, który jednocześnie odbywa się w dziewięciu miastach w Polsce. Pięcioosobowe zespoły 8 września 2019 r. staną na starcie, by wesprzeć beneficjentów imprezy. Są to osoby niepełnosprawne ruchowo, które potrzebują specjalistycznych, kosztownych protez, rehabilitacji oraz wsparcia psychologicznego.

– Każdy z zawodników sztafety będzie musiał przebiec 3,8 km po malowniczej trasie Parku Szczytnickiego w okolicy Hali Stulecia. Trasa jest bardzo przyjemna, a dystans osiągalny nawet dla osoby, która niedawno rozpoczęła przygodę z bieganiem – zachęca Marta Hernik, Global Project Manager Poland Business Run.

Do udziału w biegu zapraszają także znani polscy sportowcy, m.in. kierowca rajdowy Rafał Sonik. Ambasadorem wrocławskiej edycji zawodów jest natomiast Marek Plawgo, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy w bieganiu.

Nadzieja dla Roberta i Oliwiera

Uczestnicy Wrocław Business Run 2019 pobiegną dla Roberta i Oliwiera. 22-letni Robert urodził się bez kości udowej. Ograniczenia nie przeszkodziły mu w rozpoczęciu sportowej kariery. Jest medalistą Polski w siatkówce na siedząco, uczestnikiem Mistrzostw Europy i Świata. Trenuje także kajakarstwo i marzy, aby wystartować w tej dyscyplinie w Igrzyskach Olimpijskich.

2-letni Oliwier prawą stopę i lewe podudzie stracił w wyniku choroby wywołanej przez meningokoki. Miał wtedy zaledwie dwa miesiące. Próbuje stawiać pierwsze kroki, ale w obecnej sytuacji nie jest to łatwe. Nowe protezy pozwolą mu nauczyć się chodzić.

W poprzedniej edycji biegu we Wrocławiu wzięło udział 2 660 biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać ponad 200 tysięcy złotych na protezy, które otrzymali ubiegłoroczni beneficjenci – Michał, Ewa, Krzysztof i Paweł.

Kto pierwszy, ten lepszy

Aby wziąć udział w biegu, należy zebrać pięcioosobową drużynę i zarejestrować ją poprzez stronę internetową www.polandbusinessrun.pl/pl/pbr/wroclaw. Zespół może składać się z przedstawicieli firmy lub grupy znajomych. W przeciągu 14 dni od dnia rejestracji trzeba także wpłacić opłatę startową w wysokości 350 złotych. Uczestnicy biegu otrzymają od organizatora koszulki oraz pamiątkowe medale. Zapisy trwają do 1 września lub wyczerpania limitu miejsc.

– Z roku na rok do udziału w biegu zgłasza się coraz więcej chętnych, a liczba uczestników jest niestety ograniczona. Przy zapisach obowiązuje ta sama zasada, co w bieganiu– im szybciej, tym lepiej – dodaje Hernik.

Ponadto, drużyny mogą włączyć się także w akcję towarzyszącą – Pomagam Bardziej. Zespół, który zbierze najwięcej środków dla beneficjentów Business Run pobiegnie w nagrodę w żółtej koszulce lidera, zaprojektowanej przez znanego projektanta mody.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone