Wrocław najbardziej atrakcyjnym miastem w Polsce wg „Wprost”

Możliwość komentowania Wrocław najbardziej atrakcyjnym miastem w Polsce wg „Wprost” została wyłączona Samorząd

Tygodnik przyznał stolicy Dolnego Śląska nagrodę Złotego Klucza „Wprost”. Wyróżnienie odebrał podczas III Europejskiego Kongresu Samorządowego w Krakowie wiceprezydent Wrocławia, Adam Grehl.

 

Jak mówi redaktor naczelny tygodnika „Wprost”, Jacek Pochłopień, o zwycięstwie Wrocławia zadecydowała nie tylko jego rosnąca atrakcyjność w oczach inwestorów i turystów, ale także dbałość o zrównoważony rozwój metropolii oraz wykorzystanie jej historii na rzecz tworzenia otwartego miasta o własnej tożsamości, ukierunkowanego jednak na europejską przyszłość.

Celem nagrody jest popularyzacja dobrych praktyk, działań i rozwiązań, służących społecznościom lokalnym, a także promocja najlepiej zarządzanych miast w naszym kraju.

Złoty Klucz „Wprost” wręczany jest podczas Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie. Pierwsze honorowe wyróżnienie przyznano w 2015 r. Wówczas trafiło ono w ręce gospodarza EKS, prezydenta Krakowa. W 2016 r., podczas II Europejskiego Kongresu Samorządów, Złote Klucze odebrali przedstawiciele władz Ciechanowa, Opola i Kędzierzyna-Koźla.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone