Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu rozpoczęła jubileuszowy rok akademicki | Kapitał Dolnoślaski

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu rozpoczęła jubileuszowy rok akademicki

Komentarzy (0) Aktualności, galeria, Nauka

Dwudziesta inauguracja odbyła się w poniedziałek 16 października, uczestniczyło w niej ok. 300 osób – studentów oraz przedstawicieli społeczności akademickiej i świata biznesu. Wykład inauguracyjny poświęcony został prawom człowieka w biznesie.

 W wydarzeniu uczestniczyli studenci i absolwenci WSB we Wrocławiu oraz władze wrocławskich uczelni wyższych, przedstawiciele wrocławskich instytucji samorządowych i środowiska biznesowego.

Uroczystego rozpoczęcia roku akademickiego dokonał rektor prof. zw. dr hab. Stefan Forlicz. Wykład inauguracyjny pt. „Biznes a prawa człowieka” wygłosił prof. dr hab. Zdzisław Kędzia, specjalista z zakresu prawa konstytucyjnego i praw człowieka pełniący funkcję Prezydenta Europejskiego Międzyuniwersyteckiego Centrum Praw Człowieka i Demokratyzacji (EIUC) oraz Wiceprzewodniczącego Komitetu Praw Gospodarczych, Socjalnych i Kulturalnych ONZ w Genewie.

Wydarzeniu towarzyszyła oprawa wokalna chóru kameralnego Cantores Minores Wratislavienses, a po inauguracji goście zostali zaproszeni na uroczysty bankiet.

W 1998 roku w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu naukę rozpoczęło około 1000 studentów, w tym 438 przyjętych na I rok studiów, oraz studenci II i III roku, którzy rozpoczynali naukę w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Po dwudziestu latach działalności uczelni liczba ta wielokrotnie wzrosła – do 3200 studentów na studiach pierwszego stopnia oraz jednolitych magisterskich, którzy rozpoczęli naukę w roku akademickim 2017/2018, a sama uczelnia na stałe wpisała się na akademicką mapę Dolnego Śląska oraz w życie gospodarcze regionu.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *