Gmina Prusice – poznaj, zasmakuj się i wróć ponownie!

Możliwość komentowania Gmina Prusice – poznaj, zasmakuj się i wróć ponownie! została wyłączona Aktualności, Samorząd

Gminy, która posiada bogatą historię, prężnie się rozwija, dba o walory turystyczne, a przede wszystkim stawia na dobro mieszkańców. Zapraszam Państwa do Gminy Prusice – Burmistrz Igor Bandrowicz.

Prusice, Burmistrz Igor Bandrowicz fot. mat. prasowe

Udając się w podróż po gminie odkryjecie Państwo wiele skarbów – zabytkowe budowle, urokliwe miejsca i zakątki, nowoczesne rozwiązania, otwartość i życzliwość lokalnych gospodarzy. Nowoczesne obiekty oraz zaplecze infrastrukturalne gminy dążącej do zrównoważonego rozwoju we wszystkich dziedzinach życia, pokazują jak atrakcyjne do zamieszkania jest to miejsce – opowiada Burmistrz Igor Bandrowicz – Szczególnym zainteresowaniem wśród zarówno turystów jak i lokalnej społeczności cieszą się nowo powstałe ścieżki rowerowe. Prusicka Rowerostrada z miejscami postojowymi i piknikowymi przeprowadza nas przez teren miasta jak również pomiędzy malowniczymi krajobrazami gminy.  Trasa w poszukiwaniu smaków gminy to jeden ze scenariuszy turystycznych, podążając którym można zakupić produkty od przedsiębiorców i rolników m.in. mleko krowie i ser, mleko kozie, warzywa i owoce, mąki i produkty zbożowe, ryby i przetwory rybne, miód i produkty pszczelarskie.

 

Ciekawa historia, zabytki, kultura ludowa, widoki, cisza i piękno otaczającej przyrody oraz smaki to potencjał gminy. Zapraszam państwa do odwiedzenia oraz posmakowania Gminy Prusice.

 

Dobre, bo polskie, jeszcze lepsze, bo prusickie!

Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze naszego regionu jest wielką wartością, która poprzez wyeksponowanie w planach rozwoju gminy na najbliższe lata zaprocentuje w przyszłość.

Produkty, które wytwarzają sami mieszkańcy, produkowane w sposób przyjazny dla środowiska to potencjalne smaki gminy. Stworzono spis smaków gminy, które mają być jednocześnie jej wizytówką. Samo zaangażowanie mieszkańców w tworzenie czegoś niepowtarzalnego, ponadregionalnego daje szansę na rozwój małych przedsiębiorstw w naszym regionie.

Zebrano kilkanaście produktów, które można w różnych porach roku posmakować mieszkając i żyjąc, ale i odwiedzając czy przejeżdżając przez gminne sołectwa. Gwarantujemy, że te smaki na długo zostaną zapamiętane, a smakosze wrócą po zapasy, czego im i wszystkim, którzy się włączyli w projekt życzymy.

W niebanalny sposób Gmina Prusice podjęła się pokazać – jak zasmakować w gminie.

A warto!

Pyszne mleko, ser krowi i kozi dostaniemy u Pani Danuty Kosińskiej w Prusicach fot. mat. prasowe

 

Naturalne smaczne warzywa z Borowa zakupimy u Pani Katarzyny Kołtko fot. mat. prasowe

 

Sezonowo borówki amerykańskie i pomysły na ich przyrządzenie na kilka sposobów od Pani Katarzyny Krasowskiej z Borowa fot. mat. prasowe

 

Po mąkę do wypieków udać się można do Pana Zbigniewa Czanieckiego do Pawłowa Trzebnickiego fot. mat. prasowe

 

 Smaczne sery kozie, różnego typu nabędziemy w Kaszycach u Pani Honoraty Ściwiarskiej.

Warto popróbować i wrócić po jeszcze.

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone