NASZ PATRONAT: Kolejny etap programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” | Kapitał Dolnoślaski

NASZ PATRONAT: Kolejny etap programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”

Komentarzy (0) Biznes

Trwa II etap tegorocznej, jubileuszowej edycji ogólnopolskiego programu promującego etykę w biznesie -„Przedsiębiorstwo Fair Play”. Audytorzy podróżują po całej Polsce, wizytując firmy uczestniczące w konkursie, aby zweryfikować informacje podane w wypełnionych ankietach oraz uzyskać dodatkową wiedzę, niezbędną do nadania tytułu i certyfikatu.

Podczas corocznych audytów organizatorzy mogą obserwować efekty pracy wieloletnich Laureatów programu, a jednocześnie poznają nowe, innowacyjne firmy, biorące udział w konkursie po raz pierwszy. Audyt to zazwyczaj rozmowa i wymiana doświadczeń. Podstawą jest weryfikacja firmy.

W trakcie 20 lat trwania programu zdarzyło się, że audyt zmieniał się w spotkanie coachingowe czy doradcze. Najczęściej ma to miejsce w małych, rodzinnych firmach, które przechodzą okres transformacji lub chcą wejść na wyższy poziom prowadzenia biznesu.

– Bywa, że właściciel lub osoba kierująca firmą chce omówić jakiś problem. Możemy wtedy przedstawić swój punkt widzenia, poparty doświadczeniem zbieranym poprzez szerokie spojrzenie na przedsiębiorstwa z różnych branż czy regionów Polski – mówi dr Mieczysław Bąk, przewodniczący Komisji Ogólnopolskiej Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play.

„Przedsiębiorstwo Fair Play” jest programem, w którym oceniane są wszystkie aspekty działalności firmy, a nie tylko jej wyniki ekonomiczne czy jakość wyrobów. Projekt ma na celu promowanie etyki w działalności gospodarczej, rozumianej jako właściwe zarządzanie relacjami z różnymi interesariuszami firmy, tj.: z klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikami, społecznością lokalną, a także władzą lokalną i państwową.

Do XX edycji programu zgłosiło się ponad 300 firm. Najwięcej z nich pochodzi z województw wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego oraz śląskiego.

Po zakończeniu weryfikacji w ramach II etapu odbędzie się posiedzenie Kapituły Programu, na którym w oparciu o przyznane przez audytorów, klientów i kontrahentów oceny, opinie pracowników firmy, a także pozytywne decyzje Komisji Ogólnopolskiej, wyłonione zostaną przedsiębiorstwa, które otrzymają certyfikaty „Przedsiębiorstwo Fair Play 2017” i nagrody główne. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej Gali Finałowej pod koniec listopada w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *