Piękniejsza strona biznesu – III Forum Kobiet Przedsiębiorczych Powiatu Wrocławskiego

Możliwość komentowania Piękniejsza strona biznesu – III Forum Kobiet Przedsiębiorczych Powiatu Wrocławskiego została wyłączona Aktualności, Biznes, Inwestycje

W przepięknych wnętrzach Zamku Topacz w Ślęzie, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Kobiet, odbyło się trzecie już „Forum Kobiet Przedsiębiorczych Powiatu Wrocławskiego”, zorganizowane przez Powiat Wrocławski.  Spotkanie utrzymane było w konwencji 100 -rocznicy uzyskania praw wyborczych Polek i nawiązywało do Dekretu Naczelnika Państwa – Józefa Piłsudskiego o ordynacji wyborczej.

Starosta Powiatu Wrocławskiego – Roman Potocki fot. mat. prasowe

Uroczystość rozpoczęła się mocnym akcentem muzycznym – utworem „Babę zesłał Bóg”, który wprowadził zaproszone Panie w odświętny, radosny nastrój.

Oficjalną część Forum zainaugurował gospodarz uroczystości Starosta Powiatu Wrocławskiego  – Roman Potocki, który z okazji Dnia Kobiet złożył wszystkim paniom serdeczne życzenia – uśmiechu, radości oraz wszystkiego co najlepsze na każdy dzień roku. Władze Powiatu Wrocławskiego reprezentowali ponadto: Andrzej Szawan – Wicestarosta Powiatu Wrocławskiego,  Anna Chmielewska – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu oraz Wiesław Zając i Dariusz Jedynak – Członkowie Zarządu Powiatu Wrocławskiego.

W tym szczególnym dniu w Sali Balowej Zamku Topacz zebrało się prawie 300 kobiet reprezentujących wszystkie gminy Powiatu Wrocławskiego. W spotkaniu wzięły udział aktywne kobiety trzeciego sektora i biznesu oraz przedstawicielki samorządów gmin, powiatu, instytucji otoczenia biznesu oraz reprezentantki środowisk naukowych.

Spotkanie podzielone było na kilka części tematycznych. Krótkie wprowadzenie na temat roli kobiet w polityce zaprezentowała Beata Pierzchała – Dyrektor Wydziału Organizacyjno – Prawnego Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, która w swojej prezentacji przedstawiła zarys reprezentacji  kobiet w strukturach władzy politycznej w kraju i na świecie. Było to swoiste studium nad miejscem kobiet w przestrzeni politycznej.

Kulminacyjnym punktem spotkania był panel dyskusyjny pn.  „Prawo dla kobiet biznesu w roku 2019”, w którym wzięli udział: radca prawny, a jednocześnie moderator panelu – Ewelina Miśko–Pawłowska, radca prawny – Izabela Fryszkowska, Beata Pierzchała – Dyrektor Wydziału Organizacyjno-Prawnego Starostwa Powiatowego we Wrocławiu oraz adwokat – dr Aleksander Sikorski. W trakcie debaty poruszono kwestie relacji pracodawca – pracownik, zmian w kodeksie pracy, zatorów płatniczych i odzyskiwania długów, zmian egzekucyjnych oraz nowych instytucji korzystnych dla przedsiębiorców jak zarządca sukcesyjny. Poruszono także sprawy dotyczące modyfikacji w bezpłatnym poradnictwie prawnym.

W świat motywacji oraz dążenia do realizacji marzeń uczestniczki Forum przeniosły się za sprawą Magdaleny Szewczuk z Klubu Czerwonej Szpilki i wykładu pt. „Sukces to równowaga” podczas którego zgromadzeni goście usłyszeli o polityce slow life oraz o holistycznym podejściu do życia. Obecnie żyjemy bardzo intensywnie, w stresie i ciągłym pośpiechu, działając na najwyższych obrotach. Wszystko po to, żeby ze wszystkim zdążyć. Okazuje się jednak, że można to wszystko odmienić – poprzez skuteczne planowanie i zwolnienie obrotów oraz celebrowanie każdego sukcesu. Ponadto Panie które tego dnia miały na sobie czerwone szpilki otrzymały w prezencie od prelegentki książki.

Ogromne zainteresowanie ze strony uczestników Forum wzbudził wykład motywacyjny pn. Zawsze podążaj za marzeniami. Nigdy nie realizuj oczekiwać innych, który poprowadziła Magdalena Zachariasiewicz – właścicielka wrocławskiego Klubu Tańca EXTRA oraz autorka programu „Ekspresja Kobiecości”. Pokazała ona na własnym przykładzie, iż mimo wielu przeciwności losu i tragedii osobistych warto walczyć o siebie, o własny rozwój i nigdy się nie poddawać w dążeniu do osiągnięcia sukcesu. Pani Magda otrzymała gromkie brawa od uczestniczek, które z zapartym tchem słuchały i oglądały ukazane w prezentowanym filmie wzloty i upadki kobiety, która osiągnęła wiele i wiele też straciła w jednym ułamku sekundy.

Imprezę profesjonalnie poprowadziła Katarzyna Kaczorowska – dziennikarka i autorka książek biograficznych oraz reportaży. Podczas uroczystości nie zabrakło również części rozrywkowej. Swoim występem bankiet uświetniła Orkiestra Wojewódzkiej Komendy Policji we Wrocławiu pod batutą Adama Witiwa, a oprawę muzyczną zapewnił zespół Juicy Pop.

Każda z uczestniczek Forum otrzymała w prezencie produkty lokalne przekazane  przez firmy prowadzące działalność na terenie powiatu wrocławskiego, które odebrały serdeczne podziękowania za aktywne włączenie się w organizację Forum. Spotkanie zakończyło się uroczystym bankietem.

III Forum Inwestycyjne przeszło już co prawda do historii, ale władze Powiatu Wrocławskiego już myślą o przyszłości, czemu wyraz dał Starosta Powiatu Wrocławskiego – Roman Potocki zapraszając wszystkie zebrane Panie do udziału w przyszłorocznej, IV już edycji Forum Kobiet.

 

 

kongres kobiet orkiestra fot. mat. prasowe

kongres kobiet fot. mat. prasowe

kongres kobiet fot. mat. prasowe

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone