Urtica Dzieciom po raz 20!

Możliwość komentowania Urtica Dzieciom po raz 20! została wyłączona Aktualności, galeria, Kultura

Uroczysta Gala odbędzie się 16 listopada we Wrocławskim Centrum Kongresowym i będzie połączona z aukcją prac plastycznych, wykonanych przez dzieci zmagające się z chorobami nowotworowymi.

Organizatorem jubileuszowego wydarzenia jest nowo powołana Fundacja Urtica Dzieciom. Wezmą w nim udział przedstawiciele świata kultury i biznesu, a wylicytowana przez nich kwota zostanie przekazana na wsparcie 18 dziecięcych oddziałów onkologicznych i hematologicznych w Polsce. Program przewiduje tzw. dużą aukcję prowadzoną przez konferansjera ze sceny, obejmującą 35 obrazów, a także małą aukcję z 90. malowanymi z pasją pracami, pokazującymi talenty i moc dziecięcej wyobraźni.

– Są wśród nich barwne krajobrazy, niezwykłe zwierzęta, postaci bajkowe czy portrety. Co roku zachwycają gości poziomem wykonania. Obrazy wyrażają to, czego doświadczają mali pacjenci podczas pobytu w szpitalu. Jest to strach i tęsknota za beztroskim dzieciństwem, ale i radość
z każdego kolejnego dnia dającego nadzieję na powrót do zdrowia– opowiada Katarzyna Cabaj, członek zarządu Fundacji Urtica Dzieciom.

Nie zabraknie także części artystycznej: wieczór uświetni swoją obecnością wrocławska Orkiestra Kameralna Camerata, pod batutą dyrygenta Jana Pogany’ego, z repertuarem muzyki filmowej, musicalowej oraz klasycznej. Wśród wykonawców będzie można usłyszeć takie sławy jak: Leo Gardę, kontratenora, solistę mediolańskiej La Scali czy grającą na rożku angielskim Monikę Pietruszewską.

Rolę gospodarza tradycyjnie już obejmie Paweł Krupski, producent, reżyser i aktor, któremu podczas licytacji towarzyszyć będzie także kilka znanych i lubianych przez publiczność osobowości. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak, Wojewoda Dolnośląski – Paweł Hreniak, Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski oraz Prezydent Wrocławia – Rafał Dutkiewicz.

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone