Wschodnioeuropejskie Biznes Forum, czyli jak robić interesy w Polsce?

Możliwość komentowania Wschodnioeuropejskie Biznes Forum, czyli jak robić interesy w Polsce? została wyłączona Aktualności, Biznes, Inwestycje

Rozmowa Z Olgą Zerkal, Consulting Director w EWIGOL Consulting 

Olga Zerkal Consulting Director w EWIGOL Consulting fot. mat. prasowe

EWIGOL wspólnie z polskimi i zagranicznymi firmami, zorganizował w tym roku we Wrocławiu Wschodnioeuropejskie Biznes Forum 2018. Proszę podsumować to wydarzenie, czy było udane?

Nasza firma EWIGOL miała zaszczyt zostać głównym organizatorem Wschodnioeuropejskiego Biznes Forum 2018. Ale chciałabym podkreślić, że WBF 2018 równie jak każde inne wydarzenie organizowane bez wsparcia władz państwowych i samorządowych, jedynie przez grupę zainteresowanych przedsiębiorców może być udane tylko pod warunkiem spójnej współpracy i dużego zaangażowania biznesmenów – organizatorów. Wschodnioeuropejskie Biznes Forum 2018 się udało, gościliśmy w naszym ukochanym Wrocławiu przez 3 dni przedsiębiorców z różnych zakątków Europy Wschodniej, między innymi z Polski, Rosji, Ukrainy i Białorusi. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim tym, którzy wspierali projekt oraz ekipie organizatorów. To dzięki owocnej współpracy z partnerami WBF 2018 i znakomitej koordynacji działań udało się na wysokim poziomie przeprowadzić wydarzenie .

Jakie jest zainteresowanie przedsiębiorców, którzy byli uczestnikami Wschodnioeuropejskiego Biznes Forum 2018, prowadzeniem interesów w Polsce?

W trakcie organizowania oraz przeprowadzania WBF 2018, wydarzenie wzbudziło duże zainteresowanie Polską, Dolnym Śląskiem i Wrocławiem wśród mieszkańców państw za naszą wschodnią granicą. Wielu z nich wcześniej nie słyszało o Wrocławiu i jego potencjale gospodarczym. Byli mile zaskoczeni możliwościami, które odkrywają się przed nimi w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej w naszym mieście i województwie. Już 17 zagranicznych gości zdecydowało się na prowadzenie biznesu na Dolnym Śląsku pod czas WBF 2018.

Na polskim rynku pracy już od dłuższego czasu brakuje potrzebnych firmom pracowników. Jak Pani sądzi, czy nastąpi jeszcze większy napływ obywateli Ukrainy i innych państwa ze Wschodu do Polski?

Moim zdaniem, napływ pracowników zagranicznych nie zmaleje, a nawet wzrośnie. Obecnie najczęściej do Polski przyjeżdżają pracownicy z Ukrainy, Białorusi, Indii i Wietnamu, ale jestem przekonana, że w niedługim czasie dołączą do nich mieszkańcy Azji Centralnej i Rosji. Nastąpi to w ciągu kilku lat, co przyczyni się do dalszego intensywnego rozwoju polskiej gospodarki oraz zabezpieczy nas przed możliwym kryzysem gospodarczym. 

Ewigol ma najszerszy na rynku zakres usług consultingowych świadczonych dla cudzoziemców. Co on obejmuje? 

Nasza firma świadczy usługi doradztwa imigracyjnego dla cudzoziemców, którzy legalizują swój pobyt i pracują na terenie Polski. Świadczymy też usługi z zakresu księgowości dla firm i osób fizycznych. Oprócz tego świadczymy usługi z zakresu doradztwa biznesowego, głównie dla przedsiębiorców zza granicy, którzy inwestują w polską gospodarkę, pomagamy im prowadzić biznes na rynku europejskim. Od stycznia 2019 roku , zaczynamy też zajmować się doradztwem franczyzowym. Oprócz tego, regularnie uczestniczymy w konferencjach i targach za granicą wschodnią, popularyzując idee prowadzenia biznesu w Polsce i Wrocławiu, ściągając w miarę możliwości inwestorów zagranicznych na Dolny Śląsk. Jesteśmy przekonani, że Polska, a zwłaszcza Wrocław, jest dobrym miejscem do inwestowania i rozwoju biznesu.
Dziękuję za rozmowę

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone