Znamy program tegorocznego Sylwestra we Wrocławiu

Możliwość komentowania Znamy program tegorocznego Sylwestra we Wrocławiu została wyłączona Kultura

Tegoroczny wieczór sylwestrowy na wrocławskim Rynku odbędzie się pod hasłem „Kolory Radości”. Wśród artystów, którzy zaprezentują się zebranej na Placu Gołębim publiczności, znajdują się Lech Janerka, Natalia Sikora czy Afromental.

Na Placu Gołębim stanie sylwestrowa estrada, zaprojektowana jako tętniące kolorami, mappingiem i wizualizacjami wyświetlanymi na LED-owych ekranach serce nocnej imprezy. Występ każdego kolejnego zespołu będzie oprawiony innymi, dominującymi kolorami. Jak tłumaczą organizatorzy, ów tęczowy zamysł jest metaforą różnorodności oraz manifestem tolerancji.

Artyści, którzy w tym roku wystąpią w sylwestrowym koncercie, to przede wszystkim wykonawcy wrocławscy, nie zabraknie jednak gości.

Kolejność występów (start 19.00):

19.00 – 19.25

Paweł Gołębski i DJ rozgrzewają publiczność przed rozpoczęciem koncertu.

19.25 – 20.10

fioletowo-pomarańczowy

LECH JANERKA

Lech Janerka – niekwestionowany lider wrocławskiej sceny muzycznej zagra energetyczny koncert złożony ze swoich największych przebojów.

20.15 – 20.45

zielono-brązowy

CONGA LINE

Jeden z najbardziej tanecznych, żywiołowych i radosnych wrocławskich zespołów. Kilkunastoosobowy skład wokalno-instrumentalny. Grają muzykę ska, ich kariera dynamicznie się rozwija, coraz częściej występują za granicą. Główni wokaliści Conga Line to Emose Uhunmwangho i Adrian Kąca – aktorzy wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol.

20.50 – 21.30

różowo-granatowy

NATALIA SIKORA: JANIS JOPLIN

19 stycznia 2018 – trzy tygodnie po sylwestrowej nocy, przypada 75 rocznica urodzin legendy rocka i ruchu hippisowskiego – Janis Joplin. Świętowanie tego wydarzenia rozpoczniemy już w Sylwestra. Największe przeboje Janis zaśpiewa artystka, która jak nikt inny czuje osobowość, muzykę i energię tej wybitnej wokalistki. Natalia Sikora, zwyciężczyni Voice of Poland, laureatka Grand Prix Przeglądu Piosenki Aktorskiej, SuperDebiutów KFPP w Opolu.

21.35 – 22.20

żółto-niebieski

KOZAK SYSTEM

Obecnie we Wrocławiu mieszka ponad 100 tysięcy Ukraińców.  Stąd pomysł zaproszenia do sylwestrowego koncertu jednego z najlepszych zespołów muzycznych z Ukrainy. Kozak System to potężny muzyczny wulkan energii o unikalnym obliczu – połączenie ukraińskiej i bałkańskiej muzyki, z wyrazistymi akcentami na rock, punk, ska oraz reggae.

22.30 – 0.05

biało-czerwony

100 LAT RADOŚCI

Wrocław radośnie wejdzie w 2018 rok, czyli setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wystąpią:

Natalia Grosiak (Mikromusic)
Natalia Sikora (Złoty Tukan PPA 2005)
Justyna Szafran (TM Capitol, Złoty Tukan PPA 1996)
Emose Uhunmwangho (TM Capitol)
Artur Caturian (TM Capitol, Złoty Tukan PPA 2016)
Lech Janerka
Marcin Januszkiewicz (Złoty Tukan PPA 2017)
oraz orkiestra pod dyrekcją Adama Lepki

0.10-1.00

tęcza

AFROMENTAL

Afromental to siedmiu pełnych energii i bardzo uzdolnionych facetów. Każdy z nich to wyrazista i nietuzinkowa postać. Muzyka, która tworzą to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu, stylistycznie to mieszanka głównie rocka, hip-hopu, rapcore`u. Tomson i Baron, znani jurorzy z Voice of Poland, wraz z kolegami świetnie rozgrzewają publiczność tworząc niezapomnianą atmosferę koncertu. W składzie Afromental oczywiście również wrocławianie: Tomek Torres, Bartek Śniadecki i Aleksander Milwiw-Baron.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone