Gmina Bolesławiec: Nowoczesny piec za 218 tys. zł

Możliwość komentowania Gmina Bolesławiec: Nowoczesny piec za 218 tys. zł została wyłączona Inwestycje

Nowoczesny piec na olej opałowy zastąpił piec węglowy w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej. Na inwestycji skorzystają nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także mieszkańcy – do powietrza trafiać będzie mniej szkodliwych pyłów i gazów, m.in. dwutlenku siarki i tlenków azotu.

Proekologiczną inwestycję wsparł finansowo Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, który dofinansował prace kwotą ponad 100 tysięcy złotych. Połowa tej sumy to dotacja, pozostała część jest nisko oprocentowaną pożyczką. Koszt całego zadania wyniósł ponad 218 tys. złotych.

Szkoła wzbogaciła się o nowy kocioł o mocy 145 kw oraz wentylację, rurociągi, armaturę kontrolno-pomiarową i elektrykę. W sali gimnastycznej wymieniono część instalacji C.O. W całym budynku szkoły zamontowano natomiast nowe zawory termostatyczne i przepłukano instalację centralnego ogrzewania. Na złom trafił stary kocioł żeliwny, naczynia wzbiorcze, rozdzielacze, pompy, armatura i rury. Pomieszczenie kotłowni i skład opału gruntownie wyremontowano, wykonano nowe fundamenty, wyrównano posadzki i zamontowano drzwi ognioodporne.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone