Już 10 tys. posiłków trafiło do wrocławskich medyków!

Możliwość komentowania Już 10 tys. posiłków trafiło do wrocławskich medyków! została wyłączona Aktualności

Na początku listopada 2020 roku Wrocławski Park Technologiczny rozpoczął akcję wsparcia personelu medycznego wrocławskiego Wojewódzkiego Szpitala im. J. Gromkowskiego, który codziennie walczy z koronawirusem o nasze zdrowie i życie. We współpracy z Cafe Równik i firmą KINIA WPT przygotowało dla nich już ponad 10 tysięcy posiłków!

Już 10 tys. posiłków trafiło do wrocławskich medyków w ramach akcji WPT – fot. WPT

Z pandemią koronawirusa wszyscy zmagamy się już od kilkunastu miesięcy. Z nowym rokiem na horyzoncie pojawiła się nadzieja na jej zakończenie i powrót do normalności. Nie oznacza to jednak, że możemy już zrezygnować z działań na rzecz wspólnego bezpieczeństwa oraz wspierania tych, którzy nieustannie mierzą się z pandemią na pierwszym froncie – personelu medycznego szpitali i innych placówek medycznych.

– Wierzymy, że z pandemią możemy wygrać tylko wspólnym wysiłkiem, przestrzegając zasad sanitarnych i pomagając sobie nawzajem. Właśnie dlatego kontynuujemy naszą akcję wspierania medyków z Wojewódzkiego Szpitala im. J. Gromkowskiego, dostarczając im codziennie ciepłe posiłki. Przy okazji cieszymy się, że możemy pomóc branży gastronomicznej, szczególnie naszym przyjaciołom z Cafe Równik – komentuje Prezes WPT Maciej Potocki.

Posiłki na zlecenie WPT przygotowuje zespół wyjątkowej klubokawiarni, Cafe Równik, działającej na wrocławskim Nadodrzu, w której jako kelnerzy i barmani pracują osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi, oraz działająca w WPT firma cateringowa KINIA. Codziennie dostarczanych jest do szpitala przy ul. Koszarowej kilkaset obiadów po to, by choć trochę ułatwić pracę całemu personelowi medycznemu placówki.

– W ramach naszej akcji pokazujemy również, w jaki sposób można połączyć siły pomiędzy przedsiębiorcami, osobami z niepełnosprawnościami i instytucjami wspierającymi biznes. Współpracując możemy więcej – nie tylko wesprzeć walkę z pandemią, ale i pomóc sobie nawzajem – podsumowuje Prezes WPT.

Trwająca od 9 listopada akcja WPT to już ponad 10 tysięcy posiłków dla medyków. Na tym jednak koniec – akcja będzie kontynuowana w kolejnych miesiącach!

mat. WPT

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone