Legendarna restauracja na wrocławskim rynku

Możliwość komentowania Legendarna restauracja na wrocławskim rynku została wyłączona Aktualności, Kultura

Hard Rock Cafe, marka kultowa nie tylko dla fanów mocnych brzmień, wkrótce otworzy swój pierwszy lokal w stolicy Dolnego Śląska. Nowy punkt na kulturalnej mapie Wrocławia mieści się w zabytkowej kamienicy pod adresem Rynek 25 – w dawnej siedzibie Mody Polskiej.

– Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego miasta do zaprezentowania naszej wyjątkowej oferty kulinarnej – przyznaje Anibal Fernandez, wiceprezes Hard Rock International odpowiedzialny za rozwój lokali franczyzowych. – Hard Rock Cafe otwiera się we Wrocławiu po wielu sukcesach, jakie dotychczas odnieśliśmy w Polsce.

Hard Rock Cafe to lokal, który w unikalny sposób łączy restaurację, sklep z rockowymi gadżetami oraz scenę muzyczną, na której odbywają się występy na żywo.

 – Na ścianach wiszą między innymi płaszcz Jimiego Hendrixa czy mikrofon Elvisa Presleya. Lokal jest gotowy i czeka na mieszkańców Wrocławia. Pierwsze koncerty na naszej scenie już w marcu – mówi Paweł Broniszewski, prezes spółki BARISTA S.A., franczyzobiorcy marki Hard Rock Cafe w Polsce.

Nowy punkt na kulturalnej mapie Wrocławia mieści się w zabytkowej kamienicy pod adresem Rynek 25 – w dawnej siedzibie Mody Polskiej – gdzie organizowane były m.in. wystawy w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Wszystkie prace przeprowadzone przez inwestora wymagały konsultacji z miejskim konserwatorem zabytków. Akceptację uzyskały jedynie takie rozwiązania, które nie zakłócały architektury zabytkowej kamienicy.

– Hard Rock Cafe we Wrocławiu to przestrzeń o powierzchni blisko 700 m kw., która na dwóch kondygnacjach pomieści ponad 160 gości. Będą oni mogli skorzystać z restauracji, sceny muzycznej, sali VIP i dwóch barów. Nasze menu jest przyjazne zarówno dla miłośników klasycznych, mięsnych smaków, jak i dla wegetarian – podkreśla Monika Ugodowska, dyrektor sprzedaży i marketingu w Hard Rock Cafe Polska.

W lokalu znajduje się także Rock Shop, w którym będzie można kupić koszulki i bluzy z logo Hard Rock Cafe Wrocław, kolekcjonerskie piny oraz biżuterię.

Pierwsza restauracja sieci Hard Rock Cafe powstała w 1971 roku w Londynie. Obecnie na całym świecie pod tą marką działa 180 restauracji, 24 hotele i 11 kasyn. W Polsce dotychczas funkcjonowały trzy lokale Hard Rock Cafe. Teraz – po Warszawie, Krakowie i Gdańsku – przyszła kolej na Wrocław.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone