Wrocławski Rower Miejski na stacjach ORLENU

Możliwość komentowania Wrocławski Rower Miejski na stacjach ORLENU została wyłączona Inwestycje

Wrocławski Rower Miejski powraca po zimowej przerwie. Już od 1 marca, mieszkańcy Wrocławia i turyści będą mogli korzystać z 81 stacji i 810 rowerów. To dla miasta o 5 stacji i 50 rowerów więcej, niż w poprzednim sezonie.

Dzięki współpracy Nextbike Polska z PKN ORLEN, rowery dostępne będą przy stacjach benzynowych już na przełomie marca i kwietnia.

Gdzie nowe stacje rowerowe?:

ul. Ślężna 88A 

ul. Żmigrodzka 116, 

ul. Ks. Witolda 79 

ul. Ślężna 129A

ul. Rawicka 2

Wrocław to dla Nextbike Polska wyjątkowe miasto. To tu w 2011 roku zaczynaliśmy rowerową rewolucję w Polsce. W tym roku Wrocławski Rower Miejski rozbudowujemy razem z PKN ORLEN o kolejne stacje” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Wrocławskiego Roweru Miejskiego. 

Przez siedem lat w systemie zarejestrowało się ponad 160 tysięcy użytkowników, którzy tylko w ostatnim sezonie wypożyczyli rowery 954 tysiące razy. Liczba użytkowników wciąż rośnie. W ubiegłym sezonie w systemie zarejestrowało się niemal 25 tysięcy nowych osób.

WRM to system miejski, jednak udział w jego finansowaniu mają również prywatni sponsorzy. Finansują oni stacje Aleja Bielany, Arkady, Promenady Business Park i Sky Tower.

Centra handlowe i biurowce dzięki stacjom roweru miejskiego pozyskują nowych klientów, umożliwiając im łatwy i przyjemny dojazd. Podobną funkcję będą miały stacje roweru miejskiego umiejscowione przy stacjach PKN ORLEN. Dziś stacja benzynowa to swoiste małe centrum handlowo-usługowe, w którym nie tylko można dokonać zakupów, ale i zjeść” – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz.

Zasady korzystania z Wrocławskiego Roweru Miejskiego nie zmienią się. Bezpłatne pozostaje każde nieprzekraczające 20 minut wypożyczenie. Przejażdżka do 60 minut kosztuje 2 złote, a każda kolejna godzina po 4 złote.

W systemie można się zarejestrować przez internet, aplikację mobilną lub umiejscowiony przy każdej stacji terminal. Należy też zasilić konto kwotą minimum 10 złotych, z których pobierana będzie opłata za dłuższe wypożyczenia. Najszybszym sposobem wypożyczenia jest skorzystanie z aplikacji mobilnej Nextbike, można to również szybko zrobić za pomocą terminala.

Większość wypożyczeń dokonywanych jest za pomocą aplikacji. Siłą systemu jest jednak to, że może z niego skorzystać każdy, również osoby, które z aplikacji mobilnej nie chcą lub nie mogą korzystać” – mówi Tomasz Wojtkiewicz.

Do końca listopada potrwa tegoroczny sezon Wrocławskiego Roweru Miejskiego a od następnego  roku miasto zapowiada dalszą rozbudowę systemu.

Wrocławski Rower Miejski to dla nas jedno z ważniejszych ogniw prowadzonej polityki rowerowej. Dodatkowo intensywnie rozbudowujemy sieć tras rowerowych oraz powiększamy liczbę rowerowych miejsc parkingowych. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie Wrocławian korzystaniem z wypożyczalni w 2019 roku przymierzamy się do mocnej rozbudowy systemu do 2000 rowerów. Już wkrótce przeprowadzimy konsultacje społeczne dotyczące lokalizacji stacji w przyszłości” – mówi Daniel Chojnacki, wrocławski oficer rowerowy.

mat. prasowy: Nextbike Polska

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone