Nowy aparat USG od Miasta Wrocław

Możliwość komentowania Nowy aparat USG od Miasta Wrocław została wyłączona Aktualności

Warty blisko 85 tys. zł sprzęt został w czwartek przekazany klinice Ginekologii i Położnictwa USK przy ul. T. Chałubińskiego przez prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza.

– To nasza wrocławska tradycja, że w okolicach świąt Bożego Narodzenia przekazujemy sprzęt ratujący życie najmłodszych – mówi Rafał Dutkiewicz.  – Od trzech lat we Wrocławiu mamy dodatni przyrost naturalny, co bardzo mnie cieszy. W ostatnich dziesięciu latach wskaźnik umieralności okołoporodowej spadł o połowę i nadal spada. Każde życie jest wyjątkowe i ważne, dlatego stale będziemy wspierać działania wrocławskich szpitali.

Miasto realizuje także program „Zdrowa matka i dziecko”, którego celem jest poprawa jakości opieki nad matką i dzieckiem poprzez działania edukacyjne, podnoszące poziom wiedzy kobiet i par planujących potomstwo oraz kobiet ciężarnych z zakresu prawidłowego rozwoju dziecka w okresie prenatalnym, przygotowania do porodu i opieki nad noworodkiem/niemowlęciem oraz profilaktykę chorób wieku dziecięcego.

W sumie w latach 2008-2017 Miasto wsparło opiekę nad mamami i dziećmi (w ramach programu „Zdrowa matka i dziecko”) kwotą blisko 5 mln zł.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone