Wielka atrakcja dla rowerzystów – 10 kilometrów singletracków

Możliwość komentowania Wielka atrakcja dla rowerzystów – 10 kilometrów singletracków została wyłączona Aktualności, Biznes, Inwestycje, Samorząd

Turystyka, inwestorzy i atrakcyjne działki budowlane

Dorota Pawnuk, Burmistrz Miasta i Gminy strzelin fot. mat. prasowe

Mocno stawiają na turystykę, ale nie zapominają też o inwestorach i przedsię­biorstwach przyczyniających się do rozwoju miasta i gminy. Sprawdziliśmy co nowego dzieje się w Strzelinie, którym od trzech ka­dencji zarządza burmistrz Dorota Pawnuk.
W ostatnich latach strzeliński samorząd zdecydowanie zainwestował w rozwój turystyki. Kompleksowo zmodernizowano Ośrodek Wypoczynkowy Nad Stawami w Białym Kościele (owbialykosciol.pl). Miejsce, chętnie odwiedzane przez tury­stów z regionu i kraju, przeszło całkowitą metamorfozę. Oprócz 22 nowych, świetnie wyposażonych domków, ośrodek wzboga­cił się m.in. o nowe zaplecze, szeroką piasz­czystą plażę i wypożyczalnię rowerów, z której chętnie korzystają liczni pasjonaci rowerów. Ośrodek to świetna, całoroczna baza wypadowa dla rowerzystów, wędka­rzy oraz zwykłych turystów zwiedzają­cych malownicze Wzgórza Strzelińskie. Gmina Strzelin postawiła na rozbudowę ścieżek rowerowych. Do licznych i dobrze oznakowanych tras dołączył w 2018 roku 3,6- kilometrowy singletrack, zlokalizowa­ny w okolicach leśnego wzniesienia – Kopy Nowoleskiej. Już jesienią 2019 r. zostaną oddane do użytku kolejne trzy singletrac­ki, a długość gminnej sieci singletracków przekroczy wtedy 10 kilometrów. Ma­lownicze leśne wzniesienia i atrakcyjne trasy sprzyjają również organizacji dużych wydarzeń sportowych, a najlepszym tego przykładem jest Strzeliński Maraton Ro­werowy, w którego ostatniej edycji uczest­niczyło ok. 400 rowerzystów. Dodajmy, że w lipcu 2019 r. w Strzelinie uruchomiono punkt informacji turystycznej, który działa w wyremontowanym budynku dworca kolejowego.

 

W gminie odbywają się cykliczne wydarzenia rowerowe fot. mat. prasowe

Powstają nowe zakłady
Turystyka to oczywiście nie jedyna dzie­dzina, w którą inwestuje gmina Strzelin. Lokalny samorząd sukcesywnie poprawia infrastrukturę: drogową, edukacyjną, sportową, rekreacyjną i kulturalną. Gmina stawia też na nowych inwestorów. Niedawno w Strzelinie ruszyła budowa zakładu produ­kującego meble, który na zlecenie inwestora stawia łódzka firma CoBouw Polska Sp. z o.o., mająca w swoim portfolio już blisko 250 zrealizowanych obiektów i ponad 1.000.000 m2 wybudowanej powierzchni. Dodajmy, że CoBouw jest nie tylko generalnym wykonawcą, ale również projektantem tej inwestycji. Gmina wcześniej uzbroiła teren, budując drogę i doprowadzając do działki inwestycyjnej niezbędne media. W Strze­linie rozwijają się również lokalne zakłady dużych międzynarodowych firm. Produkcję i zatrudnienie zwiększa np. Antolin Silesia, który produkuje części plastikowe dla wiodących klientów z przemysłu motory­zacyjnego. Hiszpański koncern wybudował niedawno w Strzelinie nową halę o po­wierzchni 13 tys. metrów kwadratowych. Rozbudowę swojego zakładu o nową halę zrealizowała niedawno również firma TECE Industrial. W strzelińskiej podstrefie z powodzeniem działają firmy Lowara Vogel (producent pomp) oraz Inoxveneta (produ­cent elementów ze stali nierdzewnej). Gmina wspiera też mniejsze przedsiębiorstwa, a już niebawem w Strzelińskim Gminnym Inku­batorze Przedsiębiorczości znajdzie swoją siedzibę i wsparcie samorządu kilka nowych, lokalnych firm.

W Strzelinie powstają nowe zakłady pracy

Ekologia i nowi mieszkańcy
W Strzelinie nie zapomina się także o ochro­nie środowiska, a już wkrótce w kolejnym sołectwie zostanie oddana do użytku kana­lizacja sanitarna. W najbliższych latach będą kanalizowane następne sołectwa. Samorząd oraz podległe mu jednostki (np. szkoły) od lat realizują różne pomysłowe akcje ekologiczne. Niebawem gmina we współpracy z lokalnymi firmami przeprowadzi akcję „Strzelin dla Środowiska”, zachęcającą mieszkańców do rezygnacji z foliowych opakowań.
Gmina jest zawsze otwarta na nowych mieszkańców. Dla szukających miejsca zamieszkania strzeliński samorząd ma ciekawą propozycję – niedrogie i atrak­cyjnie położone działki budowlane. Sporo działek jest dostępnych np. w Białym Ko­ściele, w którym działa wspomniany już zmodernizowany ośrodek wypoczynkowy. Aktualna oferta nieruchomości gminy Strzelin jest dostępna na stronie nieru­chomosci.strzelin.pl. Gorąco zachęcamy do skorzystania z oferty i zamieszkania w gminie Strzelin.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone